Afrika Yazılarımın Tamamı

Bundan sonra ilgili gezi ile ilgili tüm yazıların linkini derli toplu, tek bir yazıda bulabilmeniz için her gezinin yazıları bittikten sonra bir de böyle bir kapanış postu yapmayı düşünüyorum (hatta geçmişe yönelik çalışmalarım da olacak yavaş yavaş). Her şey sevgili okurum için, ne de olsa. ;)

Eveet, böylelikle Afrika gezimizle ilgili 12 adet yazımın tamamının linkine buradan ulaşabileceksiniz. Aslında sırf kolaylık olsun diye gezi yazılarımı İmge Geziyor bloguma da ülke ve şehir kategorileri halinde aktarmıştım, ama yine de okur yorumlarından anladığım kadarıyla orada da gözden kaçan yazılar olabiliyor. Yine de herhangi bir yer ile ilgili olarak İmge neler yazmış diye merak ederseniz oradan tüm yazılara ulaşmak çok kolay, aklınızda olsun. Tek yapmanız gereken İmge Geziyor'a gitmek ve ilgilendiğiniz şehri ya da ülkeyi tıklamak.

Örneğin; ABD etiketinin yanında (27) görüyorsunuz. Bu ABD ile ilgili 27 tane yazı var demek. Ama siz sadece Las Vegas'ı merak ediyorsanız ABD yazılarının tamamına değil Las Vegas etiketine tıklayın ve oradaki (3) yazıya bakın.

Ayrıca blog yazılarındaki -genelde kolaj yapılmış- Afrika fotoğraflarını ve daha fazlasını daha iyi görebilmek için  buraya tık tık.

Gezi yazıları en çok gezi planı yapıldıktan sonra okunduğu için böyle bir derleme postun ve açıklamanın işinize yarayabileceğini düşündüm. Bol bol yararlanmanız dileğiyle. ;)

5 yorum:

sezenyildirim dedi ki...

Merhaba İmge;

Belli ki çok güzel gezdiniz. Gezi yazılarını çok seviyorum ki ABD notların çok yardımcı olmuştu biliyorsun:)

Yalnız yanlış anlamazsan kolay okunabilirlik açısından ufak bir öneride bulunmak istiyorum. Fotoğrafların çok küçük, hem de o küçücük fotoğrafların içine 5er 6şar fotoğraf koyuyorsun. Fotoğrafı başka bir tabde açmak, sonra geri dönüp yazıyı okumak, sonra tekrar fotoğrafa bakmak gerekiyor. Özellikle Afrika yazılarında bu biraz yorucu oldu. Tabii bu senin blogun senin tarzın ama dikkat dağıtıcı birazcık.O yüzden belki fotoğrafları en azından büyük koyabilirsen, yazıları da takip etmek kolaylaşabilir gibi geliyor bana.

Sevgiler.
Sezen

Imge dedi ki...

Sezen selam,

Aslında her gezi yazısı yazarken düşündüğüm ama uygulamaya geçirmediğim bir noktaya değinmişsin. Çünkü döndüğümde elimde o kadar çok fotoğraf oluyor ki paylaşmak istediğim, sanki kolajlar sayesinde biraz olsun bunu yapabiliyormuşum gibi geliyor. Diğer türlü tek tek fotoğraf yüklemek de zor iş biliyorsun.

Ama yine de dediğini dikkate alacağım. Hatta aklıma şöyle bir fikir geldi: belki blogda daha az sayıda ama tekli ve büyük fotoğraf paylaşıp İmgeleme'nin Facebook sayfasına gezi albümü yükleyebilirim. Sonra onun da linkini paylaşırım yazılarda. Fotoğrafların tamamına bakmak isteyenler oraya tıklayabilirler. Fena değil gibi hı?

Teşekkürler yorumun için..
Sevgiler..

Benden Bizden dedi ki...

Evet, bu derleme toplama çok iyi olmuş, eline sağlık :)

Imge dedi ki...

Benden Bizden,

Çok teşekkürler.. :)

sezenyildirim dedi ki...

İmge çözümün fena değil gibi. Denemek lazım:)