Sergi Haberi: Bilinmeyen

Tülin Kaynak’ın soyut resim ve mozaik çalışmalarından oluşan kişisel sergisi “Bilinmeyen”, 24 Kasım’da Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde açılıyor. 30 Kasım’a kadar açık kalacak sergide sanatçının 40 eseri yer alacak. Ben de Pazartesi akşamı bu güzel serginin açılışında orada olacağım.

Beyin potansiyelimizin çok az bir bölümünü kullanabildiğimiz gerçeğinden hareketle, bilinmeyenleri hayal eden sanatçı, duygularının ve renklerin rehberliğinde soyut sanatın gizemli ve sır dolu yaratım yolculuğuna çıkıyor...

Göz

Zihinsel katılığı yenip duygulara güvenmeyi öğrenmek, kaybolmaktan korkmadan yenilikleri denemek, zamana yenilmeden deneyim ve birikimlerin olanaklarını zorlamak gerektiğini düşünen Tülin Kaynak, evrenin çok büyük ve bilinmeyenlerle dolu olduğunu vurguluyor: “Hayal gücümüz yaşamımızda biriktirdiklerimizle sınırlı. Bu sınırları aşmak zor. Zorlu ve aynı oranda mutluluk verici bir süreç bu."

Bilinmeyen

Tülin Kaynak, Mehmet Güreli, Nilgün Sabar, Selahattin Yıldırım atölyelerine devam etmiş, Mehmet Güleryüz atölyesinde dört yıl çalışmıştır. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Halen resim çalışmalarına İstanbul Fenerbahçe’deki ve Çeşme’deki atölyelerinde devam etmektedir. Birçok karma sergiye katılan sanatçının bir de Gaziantep Valiliği’nin düzenlediği 2013 Uluslararası Mozaik Yarışması'nda aldığı ikincilik ödülü bulunmaktadır. Yarışmayı kazanan ilk üç eser -birincisi İtalya'dan Guilio Menossi, ikincisi Türkiye’den Tülin Kaynak, üçüncüsü Kanada’dan Suzanne Spahi- 29 Ekim 2013 tarihinde Zeugma Mozaik Müzesi'ne yerleştirilmiştir.

Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi
Adres: İstiklal Caddesi No:2 Beyoğlu (Taksim Meydanı, Fransız Konsolosluğu yanı)
Tel: 0-212-245 78 32
Galeri her gün 10.00-19.00 saatleri arasında açıktır. 

İyi gezmeler.

2 yorum:

Mahmutun güncesi dedi ki...

30/Kasım günü resimler toplanmamış olur inşallah.

Imge dedi ki...

Mahmutun güncesi,

Umarım.. Pazartesi sorarım olmazsa. ;)