Çamurun Fısıldadıkları ve MOC

Esra Vardar Argun'un ‘’Çamurun Fısıldadıkları’’ isimli Seramik ve Heykel Sergisi ile  13 Aralık 2014 tarihine kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde gezilebilir.

Sanatçı, serginin ismi olan ‘’Çamurun Fısıldadıkları’’nı şu şekilde açıklıyor;

Çamuru elime alıp yoğurmaya başladığımda içimi büyük bir heyecan kaplar.
Aslında bazen kafamda tasarladığım ve eskizini kağıda çizdiğim bir form önümde dururken, bir anda çamurun içinde bir heykelin görüntüsü beliriverir. Çamur adeta bana “nasıl bir heykel yapmam gerektiğini” fısıldar gibidir.
Bazen sadece elime çamuru alır ve yoğurmaya başlarım. Çevremdekiler harika bir çalışma olduğunu söyleseler de ben çamurun fısıldadığı heykeli görmezsem bir yanım eksik kalır. Üzülmem, bozarım, tâ ki çamurun bana fısıldadığı heykeli bulana kadar…
Bu aralar yolunuz Teşvikiye taraflarına düşerse bu sergiye bir göz atabilir, sonra da üstüne MOC'ta bir kahve içebilirsiniz. Onlarca kahve çeşidinden hangisini seçeceğiniz konusunda deneyimli baristalardan fikir alabilirsiniz. Masanızı deney ortamına çevirirlerse de korkmayın, bir bildikleri vardır elbet. ;)


Hem içeride hem dışarıda yeterince alanı olan MOC, Nişantaşı'ndaki yeni favori kahve durağım oldu. Hot chocolate Milano için hâlâ Caffe Nero'ya uğrasam da kahve için artık buradayım. Siz de kahvenizi Avustralya usulü demlenmiş almak isterseniz mutlaka buraya bir uğrayın. Şehrin sayıları hızla çoğalan butik kahvecilerinden biri burası, denediğinize pişman olmayacaksınız.

İyi gezmeler.  


Hiç yorum yok: