Lokanta Armut ve Suadiye Mirror

Evet, yine nefis yemeklerle karşınızdayım. Hazır mısınız? ;)

İlki bir süredir adı her yerde karşıma çıkan Lokanta Armut. Burası bu ilk ya da sonbaharda bir hafta sonu kalmak için gitmek istediğimiz Barbare Bağ Evi'nin de genel müdürü Tülin Bozüyük ile Şef Burak Zafer Sırmaçekici tarafından kurulan sade ama çok güzel bir gurme restoran. Yemeklerin lezzetine de şarapların çeşitliliğine ve kalitesine de güvenebilir, kendinizi işinin ehli bu isimlere teslim edebilirsiniz. Menü sayfaları doldurmuyor. Restoranın kendisi gibi sade, ama kaliteli malzemelerle hazırlanmış nefis tatlardan oluşuyor. Başlangıç olarak gelen sarımsaklı, çam fıstıklı ve biberli tereyağ halkaları ve ekşi maya ekmeği bile şefin yapımı. Biz dört kişi olarak dört beş tane başlangıç tabağı ve iki ana yemek söyledik. Şaraplardan ise en beğendiğimiz aşağıdaki kolajda gördüğünüz Urla oldu.  Yerel tulum peynirleri çok lezzetliydi. Kavanozda somon ise hem sunumuyla, hem kapağı açar açmaz gelen sirkeli ve sarımsaklı karışımın kokusuyla, hem de tadıyla bayıldığımız bir tat oldu. Ahtapot kalamar çeşitlemesi ve levrek söğüşlü tabakla birlikte başlangıçlara son vererek ana yemeklere geçelim dedik. Üç ana yemekten etli olan ikisini seçtik bu kez. Ve ikisinden de çok memnun kaldık. Pirzolaların yanındaki minik topların kızarmış iç pilav olduğunu biliyor musunuz? Dana antrikotun altındaki püre ise eski kaşarlı ve nefis bir tadı var.  


Kısacası burası duyduğum kadar varmış. Mutlaka denemelisiniz. Yemeklerden, servisten ve her ikisinin kalitesinin karşısında ödediğiniz fiyattan memnun kalacaksınız. Rezervasyon için: 0-212-229 22 25

İkinci mekan önerim ise Suadiye Mirror olacak. Burayı yemeklerden çok mekanın kendisi için önereceğim, çünkü ortamına, loş aydınlatmasına, manzarasına, bizim gittiğimiz gece çalan müziklerine bayıldım. Yemekleri hakkında çok fazla bir fikrim yok ne yazık ki. Uzun zamandır uğramadığım fırsat sitelerinden birine uğrayarak, şükela bir kupon aldığım için sadece sushilerinin tadına bakabildik. O da bir sushi restoranı kadar güzel değil, ama kötü de değildi. Yanında bir şişe şarabımızla sushi kuponu bahane sohbet şahane dedik Bostik'le. :) Başka yemekler ya da sadece bir şeyler içmek için de gidilebilecek hoş bir mekandı bana göre. Rezervasyon tel: 0-216-464 27 10.


Yağmurlu ve sevimsiz İstanbul günleri ve geceleri itinayla değerlendirilir anlayacağınız. Ama hava artık canımı sıkmaya başlıyor. Böyle davranmaya devam ederse kaçıp giderim sıcak diyarlara, haberi olsun. ;)

Hiç yorum yok: