Tabi Ki Ben Böyle Olduğum İçin Bahar ;)

Evet, daha Mart kapıdan baktırıp kazma kürek yaktıracak. Ya da etraftaki tüm felaket tellallarının dediğine göre ülkede ve ekonomide berbat gelişmeler yaşanacak. Falan filan... Benim bireysel ajandama göre 1 Mart ilkbahardır, o kadar. Bundan sonra beni üşüten havalara, ruhumu sıkan haberlerin sebebi olan kişilere de saygı duymuyorum, bu tür olumsuz gelişmeleri kabul etmiyorum, ona göre. :P 

Neyse, dün baktım ki hava resmen günlük güneşlik ve ılık, hemen yürüyüş planı yapayım dedim. Saffet Emre Tonguç'un da Instagram hesabında Bebek'teki meşhur manolya ağacının çiçek açtığını müjdelediğini görünce rotayı belirlemiş oldum. Önce sadece on gün falan sürecek şu muhteşem güzelliği gördüm. Ve içim açıldı! 


Sonra Cup of Joy'un o nefis yulaflı üzümlü kurabiyelerinden aldım evde kahveme eşlik etsin diye ve yürümeye başladım. Tabi ki Arnavutköy'e gelince artık klasik duraklarımdan biri olan Galeri Selvin'e de uğramadan geçmedim. Bu kez İtalyan sanatçı Davide Frisoni'nin ilham alarak tuvaline yansıttığı ıslak sokakları, araba farları, trafik ışıkları ve sokak lambalarını gördüm. 14 Mart'a kadar uğrayın ve siz de aslında şehir hayatı içinde şikayet edip durduğumuz şeylerin ne kadar estetik görünebileceğini görerek şaşırın derim.  


Dönüşte Ortaköy Camisi'nin arka yüzünün olduğu noktadan denize ve Köprü'ye bakmadan geçersem olmaz. Eve gitmeden son bir kez daha Köprü yerinde duruyor mu diye bir bakayım hali sanki bu. ;) O saatte bile hâlâ inatla kaybolmamakta direnen sise rağmen Köprü'yü gördüm, yerindeydi neyse ki. ;)


Ve yola devam. Kahve ve kurabiyeyi hak etmem için son etap olan Beşiktaş'a yürüyüşte sıra. Sonra ayaklarımı uzatıp sefa yapma zamanı gelecek. Bugün de hava çok güzel olacak gibi, aynı planı yapmaya ne dersiniz?  

2 yorum:

Işın dedi ki...

Bugün bizzat gidip bu muhteşem ağacı gördüm ben de her yıl olduğu gibi. Anadolu yakasında yaşıyor olmam da, öğlene kadar İspanyolca kursuna gidiyor olmam da engel olamadı. Zaten baharda çiçekler, ağaçlar her şeyden önce gelir benim için. Umarım bir kez daha görebilirm bu sene. Neden bu kadar erken açmış anlayamadım gerçi. Bir kısım manolya daha yeni yeni tomurcuklanıyor.

Imge dedi ki...

Işın selam,

Ne güzel yapmışsın o kadar yoğunluğa rağmen. Ben çok yakın olmama rağmen iki senedir görmemiş olduğumu fark ettim. Böyle mutluluk verici deneyimleri yaşamak için zaman ayırmak ve ertelememek gerek sanırım.

Sevgiler.