TEGV Kütüphane Projesi

Kitap ve çocukların bir arada olduğu sosyal sorumluluk projeleri en sevdiklerimden. İşte TEGV de böyle bir Kütüphane Projesi başlatmış Global Giving'de. Detaylar aşağıda:

Kütüphane Projesi, TEGV noktalarında çocuk dostu mekânlar yaratarak çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen bir proje. Kitap sevgisi aşılanan, okuma kültürü ile tanışan çocuklarımız hem okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek, hem de birbirinden değerli kitaplarla tanışma fırsatı bulacaklar.

İşte bu amaçla dünyadaki en büyük bağış toplama sitesi olan Global Giving’de ‘TEGV Kütüphane Projesi’ni başlattık. Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinden olan Mardin Savur, Siirt Kurtalan ve Batman’daki çocuklarımızın yararlanması için 3 kütüphane kurmaya karar verdik.

Bu projemiz ile yılda 2000 çocuğumuzu kitapların sihirli dünyası ile tanıştıracağız. Gelir seviyesinin düşük olduğu, işsizliğin yoğun olarak yaşandığı bu merkezlerdeki TEGV kütüphaneleri için yapacağınız her bağış çocuklarımızın kendi güçlerini keşfetmesine yardımcı olacak.

Bugüne kadar gelen bağışlar Siirt Kurtalan’daki Öğrenim Birimimize aktarıldı. Henüz bitmemiş kütüphanelerinde birkaç kitabın minik yüreklerinde yarattığı mutluluğu görmek çok güzel.

Şimdi sıra sizde. Haydi, hep beraber kitapların o güzel kokusunu çocuklarımızla buluşturalım.

TEGV’in Kütüphane Projesi’ne bağışlarınız için:
https://www.globalgiving.org/projects/librariesforkidsinturkey/
 

"Hayırlı Cuma" işte tam da böyle bir şey olmalı bana göre. 
İyi hafta sonları!

1 yorum:

sezer eser perker dedi ki...

Kesinlikle katılmalı.