Haluk Akakçe'den Made in Love

Selaaaam! Haluk Akakçe'nin Akaretler Sıraevler No:37-39'da 22 Mart'a kadar devam edecek olan Made in Love sergisinde o kadar çok fotoğraf çekmişim ki kendi arşivimde dursun diye, sizinle de çoğunu paylaşmak için ne yapsam ne etsem dedim ve Google Slides'da bir slayt show hazırlamaya karar verdim. İnsanlık için çok küçük, benim gibi format üşengeçleri için dev bir adım. 😬 Bu post da böylece blog postundan çok Instagram gönderisine benzemiş oldu. Olsun, bence yakıştı. 😉 Bakalım sizin hoşunuza gidecek mi bol fotoğraflı, az yazılı bir sergi postu. 

 

Multidisipliner bir sanatçı olan Akakçe, beş yıllık üretiminin özeti niteliğinde olan bu sergide hiç görülmemiş devasa resimleri de paylaşıyor. Akaretler ve Sevil Dolmacı Art Gallery iş birliği ile gerçekleşen sergiyi Pazartesi hariç her gün 10.30-19.30 arası ziyaret edebilirsiniz. 

Şimdiden iyi gezmeler. 

2 yorum:

buraneros dedi ki...

Çok yazılı olmasında bir mahsur yok, bilgi alınması hoş bir şey sonuçta:) Slayt show'un verdiği his tam olarak şuydu: Sergi salonunda ve resimlerin önünde kalıyormuş ve anlam arıyormuş gibi. Tam anlamıyla sanal gerçeklikti, keyifli, üstelik maske gerektirmiyor:) Önce yazıdan bilgilen sonra sergiyi o bilgiler ışığında gez ve kendi anlamlandırmalarınla uzman görüşünü kıyasla durumu bile olur ki bence hoş da olur ziyaretçinin gelişimi için:)

Imge dedi ki...

Çok katılıyorum buraneros.. Ama açıkçası bu sergiyle ilgili sınırlı bilgi kaynağına sahip olduğum için de biraz bu yolu seçtim. ;) Zira eserlerinin çoğunun adı üstünde aslında ve sergiyle ilgili bir broşür, tanıtım, kapsamlı bir röportaj vs olmayınca en iyisi böyle paylaşmak oldu. Yoksa uzun uzun bilgilendirmek en sevdiğim. ;)