Budakaltı - Güncel Durum Raporu

Geçen hafta içinde Ankara'daki çok sevdiğim kafelerden biri olan Budakaltı'nın restoran şefi Tayfun Bey'den bir e-posta aldım. Benim Budakaltı ile ilgili yazımı okumuş, olumlu görüşlerim için teşekkür etmek ve olumsuz görüşlerim konusunda da beni aydınlatmak amacıyla bana yazmaya karar vermiş.

Tayfun Bey'in açıklamasını aynen ekliyorum:

"Restaurantımızda su servisi, öğle ve akşam yemeği saatleri içinde misafirlerimiz masaya oturduklarında yapılır ve ne kadar su içerlerse içsinler kişi başı bir su yazılır (şu anki fiyatı 1,5 tl). Diğer saatlerde ve yemek almayan misafirlerimize istemezlerse su servisi yapılmaz. Sizin yaşadığınız olumsuzluğun servis personeli veya kasiyer hatasından kaynaklandığını düşünüyor ve özür diliyorum. İkinci olarak yazınızda belirttiğiniz yemek fiyatları şu anki fiyatlarımızdan pahalıdır. Fiyatlarımızı internet sitemizden inceleyebilirsiniz."

Tayfun Bey'e Budakaltı'ndaki güncel durum ile ilgili yaptığı bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Ankara'ya bir dahaki gidişimde beni yeniden misafir etmek istediklerini yazmışlar. Zaten ilk yazımda da dediğim gibi Budakaltı'na kolay kolay rest çekmem mümkün değil. Hele buraya kendi halimde yazdığım ufak eleştirilerimden sonra bana dönmeleri de çok hoşuma gitti. (Gerçi iki sene sonra ama olsun! :) ) Budakaltı, Ankara'ya her gittiğimde kesinlikle uğrayacağım yerlerden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sizin de aklınızda olsun. Arjantin Caddesi'nde Budak Sokak 6 Numaranın bahçesinde bir mola vermeye kesinlikle değer!

5 yorum:

nymphea dedi ki...

Ankaraya birkaç yıl önce gittiğimde yemek yediğim ve hala yemeklerin ve mekanın lezzetiyle aklımdan çıkmayan bir yerdir:)

Zeynep'in Evi dedi ki...

ankaraya gittiğimde görmek istediğim yerler arasına hafızama alıyorum:)

Imge dedi ki...

Nymphea,

Kesinlikle yılların Budakaltı'sı olarak bende de yeri hep ayrı olmuştur.

Zeynep,

Mutlaka görmelisin. Hatta bence suflesi için midende yer ayırarak gitmelisin..:)

Sevgiler.

NzN dedi ki...

2 yıl önce Ankara'ya bir toplantı için gitmiş ve şans eseri burada yemiştim. Bahçesi ve dekoru pek cici bir o kadar da sıcak gelmişti bize...
İnan adını bile unutmuşum. Burada okuyunca bir anda aklıma geliverdi. Biz 2 kişi ne yediysek pek beğenmiş, keyifle ayrılmıştık.
Bu kadar bilinen ve tercih edilen bir yer olduguna dari fikrim bile yoktu biraz öncesine kadar...

Imge dedi ki...

NzN,

Şans eseri de olsa çok keyifli bir yer seçmişsiniz. Her gidişinde uğramanı tavsiye ederim..

Sevgiler.