Emre Kıramer'in "Makas"ı

Çıraklıktan yetişme Erdem Kıramer'in genç ve yaratıcı oğlu Emre Kıramer'in projesi olarak hayata geçirilen Makas kuaför salonlarının Nişantaşı şubesindeydim az önce. Hani Musafir yazımda bahsettiğim şu şehir etkinlikleri çeklerinden birini kullanmak üzere gittim. Grupanya'dan aldığım indirimli manikür-pedikür çekini kullanmaya gittiğim Makas'tan ve benimle ilgilenen Yudum'dan (ne güzel isim değil mi?) inanılmaz memnun kaldım.

Erdem Kıramer'in lüks kuaför salonlarının aksine Makas şubelerinin ekibiyle ve tarzıyla genç ve dinamik ve hiçbir gösterişi olmayan şubeleri bulunuyor. Ama kullanılan ürünlerin hepsi Erdem Kıramer kuaförlerde de olan ürünler. Yani anlayacağınız salonları süsleyip, papyonlu garsonlarla müşterilerine servis vermek yerine aynı ürünlerle, daha sade bir ortamda, genç ve eğitimli bir ekiple ve çok daha uygun fiyatlarla hizmet vermeyi tercih etmiş Emre Kıramer. Zaten kuaför salonlarındaki en büyük lüksün güzel boyanmış ve istdiğiniz modelde kesilmiş saçlar olduğunu düşünüyormuş. Kendisiyle kesinlikle aynı anlayışta olduğumu söylemeliyim. Formattan çok içeriğe önem verenler için ideal bir yer burası. Her şubesinde aynı kalitede hizmet alacağınızı bilerek salondan içeri girmek de büyük bir artı bence. Tabi bir de uygun fiyatlara satın alabileceğiniz doğallığın ön planda olduğu hizmetiyle ünlü bir yer Makas zinciri.


Örneğin, manikür ve pedikürde Avrupa ve ABD'de uygulanan tırnakları itme yöntemini uyguluyorlar. Tırnak etlerini itmenin, kesmekten çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir manikür yöntemi olduğunu düşünüyorlar. Saç boyası olarak kullandıkları ürünler de saça en az zarar veren maddelerden oluşuyormuş. Dolayısıyla belki diğer kuaför salonlarından biraz daha uzun sürebilir işleminiz ama saçlarınızın yapay işlemlerden geçmeyeceğine de emin olabilirsiniz. Eğitimli personel demiştim ya hani, orada da gerçek anlamda bir eğitmden bahsediliyor. Tünelde bulunan Erdem Kıramer Akademi'de eğitim alan çalışanlar, gereken yetkinlik seviyesine ulaştıktan sonra Makas salonlarında çalışmaya hak kazanıyorlarmış. genellikle 30 yaşın altındaki bu ekibin yalnızca yaptıkları iş değil, müşteriyle kurdukları iletişim de gözleniyor, ona göre yeterliliklerine karar veriliyormuş.

"Mahallenizin kuaförleri kadar ucuzuz ama Erdem Kıramer kadar kaliteliyiz" diye yola çıkan Makas'ın şubelerinin ve Yudum gibi çalışanlarının daha da çoğalmasını diliyor, yetenekli anne (İpek Kıramer)-babanın işletmeci oğlunun bu yaratıcı fikrini de tebrik ediyorum.

Makas'ın tüm şubeleri için telefon numarası: 0-212-287 33 04.

Kendinizi güvenle Akademililerin ellerine bırakabilirsiniz. :)
İyi hafta sonları..

8 yorum:

Ceylan dedi ki...

İmge,

Ben de Erenköy Makas'a severek gidiyorum. Herkese tavsiye ederim. İletişimleri, temizlikleri ve kullandıkları ürünlerden gayet memnunum...

Imge dedi ki...

Ceylan,

Temizlik açısından da çok iyi olduklarını söylemeyi unutmuşum. Kesinlikle tavsiye ediyorum ben de..

hayalci dedi ki...

Yeni bi kuaför arıyodum,iyi oldu,teşekkürler :)

hayalciningunlugu.blogspot.com

mutfakfaresi dedi ki...

Selam İmgecim,

Bu yazını okuduktan sonra uzun süredir merak ettiğim Cadde Göztepe şubesine gittim bugün. Saçımı kestirmek için ama maalesef mutlu ayrılamadım. Bir kere saçımı kesen Gökhan bey ilk andan itibaren üst perdeden ukala konuşma tarzı ve yaklaşımıyla deli etti. Normalde olayı kesip bir çift laf edip çıkardım ama ortaya ne çıkacağını merak ettiğimden sonunda kadar saçlarımı beyefendiye teslim ettim. Sonuç tam bir hayal kırıklığı. Saçlarımın sadece arka kısmını kesti. Neymiş şekle sokmuşmuş. Ödediğim rakamla kıyaslarsam yarı fiyatına saçımın arkasını dümdüz kestirebilirdim açıkçası. Fiyatı geçtim davranış tarzı canımı sıktı. Nişantaşı şubesi iyi olabilir ama bizim burdaki şubeye ben bir daha uğramam.

Imge dedi ki...

Hayalci,

Umarım memnun kalırsın, ama hemen altındaki yorumu okumanda da yarar var. Göztepe'deki Makas'ın saç kesiminden memnun kalmayan bir mutfak faresi bulunuyor. :) Aklında olsun.

Özlemcim,

Galiba bu tür işler biraz da şans işi.. Kimin eline düştüğünle ve ne yaptırdığınla da ilgili.. Saç kesimini veya boyayı denemedim şahsen, ama kendi denediğim kadarından memnun kaldım ve yarattıkları konseptten hoşlandım. Ama senin yorumun üzerine web'e bakınca bir sürü memnun kalmayan insan da var gibi görünüyor. Neyse, böylelikle Göztepe'dekine saçlarımızı emanet etmeyeceğimizi öğrenmiş olduk..:)

Sevgiler..

dreambyduru dedi ki...

Selam,

Erenköy Makas'ta çalışan Taner lkesim ve boya konusunda biz anlaştık:) ben de özellikle bu iki konuda kıl tabir edilecek kadar hassas olduğum için yıllardır inatla Avrupa yakasındaki kuaförüme gidiyordum ama kendisi sayesinde ayağım Erenköy'e alıştı...Kesinlikle kuaför işinin ehli olmasınn yanısıra iletişim konusunda da yeterli olmalı...

Imge dedi ki...

Moonliiin,

"İ"leri üçledin mi bana mı öyle geliyor? İki taneydi diye hatırlıyorum da..:)

Neyse, iki adet olumlu Erenköy Makas yorumu olduğuna göre Anadolu Yakası sakinlerinden Mutfak Faresi'ne de orayı önerebiliriz gibi görünüyor. Duydun mu Özleeemm? :)

dreambyduru dedi ki...

yok yok hep 3'lüydü:)