İmge & İso 6. Sezon :)

14 Ağustos 2010... İso'cumla birlikte evli olarak geçirdiğimiz 6 güzel yılı kutlama zamanı.

Baş başa güzel bir yemek için tercihimiz Wanna oldu. Ve gerçekten baş başaydık!

"İso'cum benim için restoran kapatmana hiç gerek yoktu ama, abartmışsın yine." :)

Büyük olasılıkla Ramazan ve sıcak havaların birleşmesiyle birlikte henüz tatilciler dönmediği için hâlâ boş olan İstanbul'un etkisiyle saat 20.00'de Wanna'ya gittiğimizde bizden başka kimsecikler yoktu. İlk başta biz bile korkmuştuk çok sıcak olabilir diye ama iyi ki atmışız kendimizi dışarı, çünkü tıpkı 6 yıl önceki o muhteşem akşamda olduğu gibi muhteşem bir hava vardı yine dün gece. Wanna'nın püfür püfür esen ve çok keyifli bir ambiyansı olan dış mekanında istediğimiz masaya kurulduktan sonra daldık Vietnam, Çin, Thai ve Japon usulü yemeklerinden oluşan mönüsünün içine. Başlangıç olarak söylediğimiz avokado ve yengeçli roll'lar ve yılan balıklı (unagi) sushi'ler çok başarılıydı ama Vietnam usulü spring roll için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ama ana yemeklerin ikisi de birbirinden lezzetliydi. Yer fıstığı soslu dana satay ve kocamın favorisi tatlı ekşi soslu tavuk ile geceyi kapatırken ağzımız kulaklarımızdaydı. Hatta satayın yanında gelen sosun şimdiye kadar yediğim en lezzetli yer fıstığı sosu olduğunu söyleyebilirim. Bu arada bunların yanında Egeo Cabernet Sauvignon da masamızın baş konuğuydu.


Gökdelenler arasında huzurlu bir kaçamak için Wanna'yı kesinlikle öneriyorum. Ama bu huzuru ancak bu dönemlerde yaşayabilirsiniz, unutmayın! Servisi için yorum yapmam doğru olmaz çünkü sadece biz ve gece 21.30 gibi gelen iki masanın dışında kimsecikler olmadığı için elbette ilgili, güleryüzlü ve hızlı bir servisle karşılaştık. Ama yoğunluk olsaydı ne olurdu bilemiyorum. Yine de lezzetli Uzakdoğu yemekleri ve güzel müziklerine kendinizi bırakıp kurulun Kanyon'un teraslarından birinde yer alan Wanna'ya. Her gün 17.00'den itibaren açık olan restoranın bahar ve yaz akşamlarında güneşi batırmadan önce yapacağınız "chill-out sessionlar" için de çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Bir de Wanna'nın bir gece kulübü olarak hizmet verdiğini de hatırlatmak isterim. Yemek sonrası geceyi uzatmak isteyenlere duyurulur. Biz ne yaptık derseniz: bu esintili havayı kaçırmayarak yemekten sonra kendimizi balkonumuza atıp güzel bir keyif nargilesi yaktık. Şiirli postumdan sonra aldığım beğeni dolu mesajlardan dolayı gaza gelerek bu yazımı da bir dörtlükle tamamlamak istiyorum:

Tüttürürken nargilelerimizi
Yaptık geçen yılların muhasebesini
Dedik altı yıl az gelmiş İmge & İso'ya
Darısı onlara, yirmilere, altmışlara!


Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun, İso'cum. Her geçen yıl bizi daha mutlu, daha coşkulu, daha tutkulu ve daha aşık yapsın. Kutlamalarımız çok bol olsun!
(Dur, salona gelip de bir öpeyim seni bunun üzerine artık. :) )

7 yorum:

Unknown dedi ki...

Tebrikler İmgecim nice senelere diyelim :)

Ceylan dedi ki...

Nice senelere İmge:)
Darısı başımıza, biz de 1 Eylül'de 3'lüyoruz...

Imge dedi ki...

Ata,

Çok teşekkürler.:)

Ceylan,

Teşekkürler.. Sizin yıldönümünüz de şimdiden kutlu olsun.. Sevgiler..

NzN dedi ki...

imge'cim sen zaten yazılablecek en tatlı dilekleri yazmışsın ben de dualarımla onların gerçekleşmesi için destek güç olarak devreye giriyorum bu durumda ammmmmiiinnnn ya da ameeenn!! tüü tüü meaşallaahh 18bin milyon kere.
bu aralar her bi halta gözüm dolar oldu zaten bak yine ağlamaklı oldum...

Imge dedi ki...

NzN,

Çoookk teşekkürler..

Senin de geçirdiğin bu hassas dönemin sonuna yaklaştığını ve en kısa zamanda ailece büyük bir kutlama yaptığınıza dair haberlerini duymayı umuyorum.

Sevgiler.

nymphea dedi ki...

Ben de çok merak ediyordum Wanna'yı, denemek şart oldu. Bu arada geriden de takip etsem kutlamak istedim yıldönümünüzü:) Nice mutlu yıllara..

Imge dedi ki...

Nymphea,

Çok teşekkürler.. :)