Filiz Ural'la Tanışmak İsteyenler Doku'ya

Doku Sanat Galerisi'nin ev sahipliği yaptığı Filiz Ural resim sergisine gittik geçen hafta Gizem'le. Açıkçası bu sergiyi Gizem'in annesi Rana Teyze'den öğrendik. Bir televizyon programında görerek bizlere söylemek üzere bir kenara not eden Rana Teyze'ye buradan da teşekkkürlerimi göndereyim, çünkü Filiz Ural'ın resimlerine şahsen bayıldım.Resim tutkusunu uzun yıllar boyunca geri planda bırakarak mesleğini yapmayı tercih etmiş olan mimarlık kökenli ressam sonunda içindeki cevheri bizlerle paylaşmaya karar vererek muhteşem eserler ortaya çıkarmış. Ural'ın konstrüktivist resim tarzının da mimarlık geçmişinden geldiği açıkça görülüyor. Filiz Ural'ın tablolarında ele aldığı başlıca konular çakırdikenleri, ay çiçekleri, gelincikler ve çingeneler ve cazcılar gibi müzik insanları. Tamam, çiçekler de çok güzeldi ama benim favorim genelde müzik insanlarının yer aldığı o kıpır kıpır tablolar oldu. İşte size birkaç örnek:Harika değil mi? Özellikle de sağ alt köşedeki "Orkestra" adlı esere bayıldım diyebilirim. Daha fazlası için 13 Kasım'a kadar Teşvikiye'deki Doku Sanat'a mutlaka uğrayın. Bir müjde de Ankaralılara: Filiz Ural'ın sergisi 14-30 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara'daki Doku Sanat Galerisi'nde görülebilecek. Doku Sanat Galerilerinin iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz. Kaçırmamanızı öneririm. İyi gezmeler.

2 yorum:

Gizem dedi ki...

Şekerim sergiyi beğenmene annem de çok sevindi. İmgeciğime çok selam söyle yanaklarından öpüyorum dedi az önce(çünkü yazıyı yeni gördüm :)Yeni sosyal aktivitelerimizde annelerimizden destek almaya devam...

Imge dedi ki...

Aynen öyle Gizoşcum.. Bugünkü aktivitemizle de Meriç'i şaşırtmaya devam! "Her zaman her yerde karşınıza çıkabilecek bir ikili mi arıyorsunuz? İşte biz!" :))