LÖSEV Neden Kurban Kes(e)miyor?

Kurban Bayramı yaklaşırken bildiğiniz gibi lösemili çocuklara gerçek anlamda hayat veren bir dernek olan LÖSEV'in Ekim ayı bültenlerini görmemiş olanlarınız için vakfın bu sene kurban kesmeme nedenlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Ancak yine de vakfın bu hastalıkla mücadele eden çocuklara 12 ay boyunca et ve et ürünlerinin dağıtılabilmesi için Kurban Bayramı bağışlarınızı beklediğini unutmayın.

LÖSEV'in kurban kes(e)meme nedenleri:

* LÖSEV, et fiyatlarındaki aşırı artışın kurban fiyatlarına suni olarak yansıyacağına inanıyor.

* 2 yaşın üzerinde 2 milyon kurbanlık hayvanın yerli hayvanın kalmadığı ülkemizde nereden bulunacağını merak eden LÖSEV döviz kaybıyla ve ithal hayvanlarla kurban kesme fikrini savunmuyor.

* LÖSEV, bir koyunun kesim payı için 100 TL farkın talep edildiği düşünüldüğünde bağışlanan kurban parasının tüccarın cebine gitmesini doğru bulmuyor.

* "Yurt dışında kesim olur mu, kim, nasıl denetleyecek, hangi hayvanlar kesilecek, kimlere dağıtılacak?" şaibelerine karışmak istemiyor.

* Kurban etinin kesildiği anda dağıtılmayıp emanete verilerek 12 ay boyunca lösemili çocuklara dağıtılması ile ilgili hukuksal süreç tamamlanmadan "dini kurallar" tartışması içine girmek istemiyor.

Gereksiz tartışmalar ve engellerle uğraşmak yerine yarar sağlamayı ve çözüm üretmeyi tercih eden LÖSEV bu sene de topladığı bağışlarla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine taze et ve et ürünleri sağlamayı taahhüt ediyor.

LÖSEV bültenleri yakında posta kutunuzda olacaktır (hatta gelmeye başlamış bile olabilirler). Vakfın nedenleri aklınıza yatıyorsa, belki de bu Kurban Bayramı'nda lösemili çocukları sevindirmeyi düşünebilirsiniz.

2 yorum:

Dışavurum dedi ki...

Çok haklıymış sebepleri İmge, beni de düşünmeye itti.

Imge dedi ki...

Bence de çok mantıklı.. Ve mümkün olduğunca fazla insana duyurmak gerek bu haklı gerekçelerini..