İmgelem Sergisi

Yolu Nişantaşı civarına düşenler için bir basın bülteni var sırada. Evet, henüz görmediğim sergilerden biriyle daha karşınızdayım. Hüsrev Gerede'deki İlayda Sanat Galerisi'nde. Magazinsel hatırlatma: Aşk-ı Memnu'da Peyker'in sahibi olduğu sanat galerisi..:) Aşağıda basın bültenini ve görselleri göreceksiniz. İlginizi çekerse 27 Şubat'a kadar görme fırsatınız olduğunu unutmayın.  İyi gezmeler..

BARIŞ CİHANOĞLU

“İMGELEM/IMAGINATION”

27 Ocak – 27 Şubat 2011


İlayda Sanat Galerisi 27 Ocak – 27 Şubat 2011 tarihleri arasında Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem”  isimli dokuzuncu kişisel resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Genç kuşak ressamlar arasında , özgün resim diliyle ürettiği resimleriyle fark yaratan sanatçı  son bir yılda ürettiği son dönem işlerini İlayda Sanat Galerisi'nde  27 Ocak’da izleyicinin beğenisine sunuyor.  Çağdaş figür resmine yeni bir bakış açısı getiren sanatçı aynı zamanda kendi alanında dokuz adet resim ödülünün de  sahibi . Cihanoğlu eserlerinde işlediği sıra dışı ilişkiler ve kendine has çarpıcı kompozisyonları  ile izleyiciyi derinden etkiliyor.   Girmenin cesaret istediği bilinçaltı alanları kendisine konu edinen Cihanoğlu bu alanlarda kendi hayal gücü  rehberliğinde dolaşırken sizleri de bu yolculuğa davet ediyor.


Sanatçı sağlam desen yetisi ile bilinçaltı kurgularını tuvaline ustaca aktarırken, zamansız ve mekânsız figürler ile resime bakana kendi içinde bulunduğu zamanı ve mekânı sorgulatıyor adeta. Barış Cihanoğlu, 2009 da katıldığı Contemporary İstanbul Fuarı’nda   yakaladığı büyük  satış başarısı ile de sanat yolculuğundaki yerini giderek sağlamlaştırırken izleyicisi ve kolleksiyonerleri arasındaki bağı da güçlendiriyor.

Sanat yazarı Elif Dastarlı, sanatçıyı ‘’Barış bakışı şok ederek yadırgatarak  resme bir kat daha dikkatli bakmayı, biraz daha ortak olmayı öğütler. Gözün yabancılaşmasını pratik anlamda lehine çevirir ve Brecht’in epik sahneleri gibi kurgular resimlerini ‘’ diye tarif ediyor. 27 Ocak’da açılacak ‘’ İMGELEM ‘’ adlı sergide izleyiciler sanatçının tabiri ile bir ‘’figür şölenine ‘’  şahit olacak.


Cihanoğlu hakkında, çeşitli basın kurumlarında bugüne kadar pek çok yayın yapıldı.  Bir çok yurt dışı ve ulusal fuarda ve organizasyonda yer alan ve  yurt içinde ve dışındaki çeşitli koleksiyonlarda yapıtları bulunan sanatçının son sergisi  “İMGELEM”’i 27 Şubat’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde görebilirsiniz.

İletişim için:

Ayşe Yaşar
Hüsrev Gerede Cad. No:37 Teşvikiye
Tel: 0-212-227 92 92
E-mail: ilaydasanat [at] ttmail.com

* Pazar hariç her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık olan galerinin altında ve karşısında otopark bulunmaktadır. 

1 yorum:

kocho dedi ki...

Cok guzel bir sergiymis!