CVK Otel Ocean Spa

Grupfoni'den gelen e-postalardan birinde "Taksim CVK Hotel Ocean Spa'da Altın Masajı, Bali Masajı ya da Aromaterapi Masajı seçeneklerinden biri ve Türk Hamamı, sauna, kar çeşmesi, buhar odası, localium ve şok duş kullanımı 230 TL yerine %79 Grupfoni indirimi ile sadece 50 TL!" diye görür görmez balıklama atladım bu kendimi şımartma fırsatına. Öyle her yere masaja, cilt bakımına falan gitmem. Zaten güzellik ve bakım uğruna çok fazla şey de yaptırmam çünkü o kadar cesur değilimdir. O yüzden iç çeke çeke bakar kalırım o Brezilya fönü ya da kavitasyon fırsatlarına. O zaman bu fırsata neden atladım?

Taksim CVK Otel'in Kızılkayalar'ın karşısındaki şu şirin beyaz otel olduğunu gördüm. Ocean Spa'nın da Maslak Sheraton, Titanic Otelleri ve Avantgarde Otel gibi İstanbul'un bilinen otellerinin içinde hizmet veren bir spa zinciri olduğunu öğrenince tamamdır dedim. Emin ellerdeyimdir herhalde. Peki, öyle mi oldu dersiniz?

Ne yazık ki hayır! 14.00'teki randevuma asansör bir türlü gelmediği için 14.05'te gittim. Spa merkezindeki suratsız karşılama görevlisi soyunma odasının yerini gösterdi. Masajlar hakkında bilgi almak isteyince "onu masözümüzden alacaksınız, zaten geç kaldınız!" diye beni küçücük soyunma odasına aldı. Masaj için, yani gevşemeye gittiğim için, bu suratsızla muhatap olmamaya karar verdim. O sırada masözüm olduğunu odaya girince öğreneceğim kadın geldi odaya. Bana şifreli dolapları nasıl kullanmam gerektiğini gösterdi. Havlularımı verdi ve o da ne??? Yerde duran çocuk mezarı büyüklüğündeki tokyo terliği giymemi istedi. "Kağıt terlik yok mu?" diyince onların odalarda bulunduğunu ve buraya gelenlerin bu terliği kullandığını belirtti.Bu durumda ben de havlularıma sarınıp masaj odasına giderken çoraplarımla ve ayağımın iki katı büyüklükte terliğimle çok şık bir görüntü oluşturmak durumunda kaldım. Odaya gidince soyunma odasındaki kadının aynı zamanda masöz olduğunu öğrendim. Ama öğrenince asıl şoku yaşadığım şey şu oldu: Aslında Altın Masajı, Bali Masajı ve Aromaterapi Masajı olarak üç farklı seçenek gibi bize sunulan çeşitlerin hepsinin aynı olduğunu, sadece yağlarının farklı olduğunu öğrendim. Hamam tellağından biraz hallice olan masöz de yağların içeriğini falan bilmediği için yağın kokusunu beğendiğimden dolayı Altın Masajını seçtim.

Huzurlu bir müzik eşliğinde uzandığımda fark ettim ki vücudumun dışarıda kalan bölümleri buz tutabilir. Klimayı yeni kapatmış olan masözden açmasını istediğimde ise aletin tıkırtısından huzurlu müziği gözden çıkarmam gerektiğini anladım. Donmak yerine müziksiz masajı tercih ettim. Sonra da yaklaşık kırk dakika vücudumu ovdurmuş oldum! Yapılan şeye masaj demem pek doğru olmayacaktır. Zira "ay ay ay dökülüyorum evladım, şu arkalarımı bir ovsana" diyen bir teyzeyi ovan akraba kızının yaptığına benzer bir uygulama ile rahatladım diyelim. Bilirsiniz, o da güzel bir histir, ama masajla uzaktan yakından alakası yoktur. Masaj hakkında da kitap çevirmiş bir çevirmen olarak (el atmadığım konu yoktur!) az çok nasıl ve ne yönde dokunuşlar olması gerektiğini bilirim. O yüzden buradaki masajın ve merkezin genelinin profesyonellikten çok uzak olduğunu söylemem gerek.

Yani bu yazının ana fikri nedir derseniz:
Ben ettim, siz etmeyin.
Fırsata kanıp CVK'ya meyletmeyin.
Ocean Spa falan hikaye
50 TL'yi görüp de koşa koşa gitmeyin! 
:)


(Resmi Ocean Spa'nın web sayfasından aldım. Detaylı incelemek isterseniz buyrun.)

5 yorum:

kemal kestelli dedi ki...

evet her yere gitmemek lazım masaj için...
ama arada güzelleri de çıkabiliyor..
biz de grupfoni ya da grupanya, hangisiydi hatırlamıyorum ama bunlardan birisinden aldığımız bir kampanya ile taksim mia pera hotel'de bir masaja gitmiştik eşimle.. soyunma odalarının küçüklüğü dışında gerçekten son derece başarılıydı... zaten sonradan öğrendiğime göre çırağan otelinin ekibi buraya gelmiş.. odalar hem temiz, tam bir spa havasında hem de çalışanlar güleryüzlü.. tavsiye ederim açıkcası

Adsız dedi ki...

Sevgili imge,
Başına gelenlere çok üzüldüm. Geçmiş olsun.
Kemal bey'im de dediği gibi bu tür şehir fırsatlarında iyiler iyide, kötülerde pek bir kötü oluyor. Bizde cumartesi akşamı markopon dan yeniköy tiryaki restaurant a gittik. Adamlar sanki biz bedavaya gelmişiz gibi bir ilgisiz, bir ilgisiz. Aslında çok fazla ayrıntıya girip canını sıkmak istemiyorum ama asıl hazmedemediğim; oldukca kalabalık bir erkek grubunun olduğu bölümde eşim ve benim (ki ben o salonda tek bayandım. aşağıdaki katlarda aile salonu gibi oldukça rahat olmasına rağmen bizi direk maç seyreden hararetli ekibin olduğu yere aldılar. İnanamıyorum ya bu nasıl işletmecilik, uyarmadılar bile.)yediğimiz yemek burnumuzdan geldi. nasıl kaçtığımızı bilemedik. Bu arada bahsettiğim kuponu da başından beri rezervasyon kabul etmedikleri için kullanamamıştım.
Gerçekten bu tür fırsatları satın alırken çok ince elemek lazım.
Selamlar,
Nilgün.

Imge dedi ki...

Kemal,

Mia Pera aklımda olsun o zaman. :) Dediğin gibi güzel fırsatlar da çıkıyor ama bazı işletmeler bu fırsat sitelerini tam bir fırsatçı gibi kullanıyorlar bence! İyi bilinen ve kalitesine güvenilen yerler dışında sürpriz çıkabilecek yerlere pek prim vermemek lazım sanırım.

Nilgün,

Kemal'e de yazdığım gibi anlaşılan işletmeler arasından kötü niyetli olanlar çıkabiliyor. Bence fırsat siteleri bu konuda çok iyiler. Şikayetlere geri dönüşler ve müşteri hizmetleri çok başarılı. Ama maalesef her işletmenin hizmet kalitesinden emin olamayabiliyorlardır.

Ben bu tür deneyimleri paylaşmanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Mesela Tiryaki restoran, Mia Pera ve Ocean Spa'nın hizmet kalitelerini az çok anlamış olduk bu post ile birlikte. Bu fırsatlar işletmeler için harika bir reklam fırsatı aslında ama hizmet sektöründe olmaması gereken bazı zihniyetler yüzünden boşa gidiyorlar. Yazık!

Sevgiler.

Adsız dedi ki...

şuanda yıkıldım ocean spa taksim tıtanıc otelden masaj vs.aldım ve yarın gidiyorum dediğiniz gibi ise ben önce o masörü daha sonra hepsini döverim :) hiç katlanamadığım tek şey bu bedava gelmişiz gibi davranılması...bende satış ve hizmet sektöründeyim davrandığım gibi davranılmasını isterim.görücez bilgileri paylaşırım...

nefes

Imge dedi ki...

Nefes selam,

Seni yıktığım için üzgünüm..:)) Ama dur bakalım, hemen panik olmayalım, çünkü aynı SPA zinciri olsa da senin otelin farklı. Belki daha düzgün bir yer çıkar. Nasıl geçtiğini mutlaka bildir, olur mu?

Sevgiler..