Size Güzel Haberlerim Vardı Ama...

Ne yazık ki bugüne Blogger'ın kapatılacağı haberiyle başladık. Nedeni 2008'deki Blogger sansürü ile aynı. Digitürk'ün Lig TV yayınlarını korsan yayınlayan birkaç blog adresi yüzünden Digitürk hepimizi susturmayı talep etmiş, Diyarbakır Asli Ceza Mahkemesi de "ne demek, lafı mı olur, kapatırız tabi" diyerek kapatmış. Elbette Internet'te sansür gibi bir şeyin mümkün olamayacağını bilmeyen, hukuku doğru düzgün uygulamak için çaba göstermeyen, suçlunun yanında suçsuzu da yakmaktan çekinmeyen bu zihniyet şimdi her şeyi çözdüğünü sanıyordur. O korsanlar Wordpress'ten yayın yapmaya başlarlarsa onlar için de bir yasak çıkarırlar artık! Belki bir gün Digitürk'ün bir kanalındaki yayın yüzünden tüm Digitürk kapatılır. Ya da bir seri katil cinayet planları ile ilgili konuşmalarını Turkcell üzerinden yaptığı için Turkcell kapatılır. Böyle güzel çözümlerle kapana kapana devam ederiz hayatımıza işte. Açılmak, genişlemek, gelişmek, paylaşmak bize göre değil zaten. Biz kapanalım, küçülelim, gerileyelim, yalnızlaşalım, yasaklanalım, korkalım ki güdülebilelim!

Neyse! Artık Ajanda'da yazmaya başlıyorum diye müjde verecektim size ama maalesef pek müjdeli bir yazı olamadı bu duygular içinde.Yine de;

Online okumak için lütfen buraya tıklayın. Ya da bu adresini, ama DNS ayarlarınızı değiştirmediyseniz açılmayabilir, ona göre. "DNS ayarları nasıl değiştirilir?" diyenler buraya!

Pdf olarak indirmek için lütfen buraya tıklayın.


Mart ayında yine dopdolu olan Ajanda'ya göz atmayı sakın unutmayın. Online aktüalite dergisi Ajanda'yı blog aleminde artık duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Ben de bu sayıya Etkinlikler ve Tiyatro sayfalarıyla katkıda bulundum. Sayfalarımın arasında ve derginin başka sayfalarında sürprizler olduğunu unutmayın.

Bir yandan da daha özgür paylaşımlarla renklenmeye ve zenginleşmeye devam edeceğimiz günlere kadar sesimizi duyurmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edelim. Unutmayın, bugün blogunuza dokunan, yarın ne yapmaz ki...

4 yorum:

Unknown dedi ki...

ya İmgecim hayırlı olsun çok sevindim ve mutlu oldum senin adına :) takipte olucaz yasalar el verirse :) sevgiler...

Imge dedi ki...

Burcu,

Çok teşekkürler.. Keyfimizin de bir an önce düzelmesi dileğiyle..

İzler ve Yansımalar dedi ki...

Başarılar dilerim İmgeciğim...Bende "ajanda"yı takipte olacağım...

Konuşan, üreten ve paylaşarak çoğalan...aydınlık günler için...çaba sarf eden herkesi kutlarım...

Sevgilerimle...

Imge dedi ki...

Esmir,

Çok teşekkürler.. Ne güzel böyle sesler duymak.. Sevgiler..