Taze Taze Raflarda... Kapışın! :)

Bu hafta önce Everest Yayınları'ndan çıkan Kara Brooklyn kitabım geldi. "Kara (noir)" dizisinin İstanbul ve New York kitaplarından sonra Brooklyn kitabı da karşınızda. Kara öykülerin suç öyküleri olduğunu biliyorsunuz. Tim McLaughlin'in yazdığı ve benim Türkçeleştirdiğim bu kitapta da 20 muhteşem öykü sizleri bekliyor. Çeteler, seks avcıları, katiller, uyuşturucu satıcıları, ahlaklı ve ahlaksız polisler, daha neler neler... Soluk soluğa okuyacaksınız. Demedi demeyin.


Az önce kapım çaldı ve yine sıcak sıcak baskıdan yeni çıkmış bir çevirim daha evime ulaştı. Rough Guide'ın cep gezi rehberlerinden Londra Rehberi, İmgeleme çevirisiyle karşınızda. Siz onun öyle ufacık tefecik olduğuna bakmayın, az uğraştırmadı beni kendisi! Ama sayesinde Londra'ya gitmeden şehrin her köşesini tanımış oldum. Artık -hazır Ongun & Kolyekolik ikilisi de orada yaşamaya başlamışlarken- geriye Londra'yı kendi gözlerimle keşfetmek kaldı! En kısa zamanda bunu da yapmayı umuyorum. Giderken yanımda Alfa Kitap'tan çıkan rehberimi de götüreceğim. Size de aynısını yapmanızı öneririm.


Eveeeet... Böylelikle çevirdiğim kitaplar kütüphanemin bir rafını doldurdu. Tamam, birazcık hile yapmış oluyorum, çünkü aynı kitaptan birkaç tane olan çevirilerim ve kitapların orijinalleri de mevcut. :) Yine de dizi dizi inci şeklinde sıraladığım çevirilerimi de sizlerle paylaşmak istedim. Pek kıymetliler onlar benim için. Çeviri, tam anlamıyla iğneyle kuyu kazma işi, ama sonunda kuyudan su içmenin keyfi de hiçbir şeyde yok.


Umarım sizler de zevkle okursunuz bu dil emeği göz nuru kitapları. Hadi şimdi kitapçılara hücum ederek kapışın kitaplarımı..:)

6 yorum:

serrose dedi ki...

Cok imrendim cook super bir duygu olmali

Tebrik ederim

Biraz Şöyle Biraz Böyle dedi ki...

Kara Brooklyn'i bekleyenlerdenim, en kısa sürede alınacak :)

NzN dedi ki...

tebriklerr :) sen söyleme, biz de bilmeyelim aynı kitaplardan olduğunu o raflarda....

Imge dedi ki...

serrose,

çok teşekkürler..:)

biraz şöyle biraz böyle,

yorumlarını bekliyorum o zaman..:) Bu arada Ajanda'nın Haziran sayısında da okurlarımıza bir tane hediye edelim derim. ne dersin?

NzN,

teşekkürler..:) söyledim işte be yaa..:)

Nesobaby dedi ki...

Bugün işkule D&R 'da gördüm ama yanıma para almamıştım alamadan çıktım :( ama adını görünce niyeyse pek gururlandım hatta etraftakilere ""ayy bu İmge benim arkadaşım " diyecektim neredeyse hahahaha :D

Imge dedi ki...

Nesobaby,

Güldürdün beni..:))) Çok teşekkürler, kitabı bir şekilde alamazsan/bulamazsan falan haberim olsun..

İyi hafta sonları..