TÜRVAK'ta Anneler Günü

Geçtiğimiz Ocak ayında açılan ve Türkiye’nin ilk ve tek “Sinema - Tiyatro Müzesi” TÜRVAK, 8 Mayıs Pazar Anneler Günü’ne özel olarak ücretsiz gezilebilecek. 4 Mayıs’ta ziyarete açılan TURHAN KA.’nın “Sesleri Alan: MARKO BUDURİS” isimli resim sergisini de görme fırsatı bulacak olan anneler için ayrıca CineTele Café’de pasta ve içecekten oluşan indirimli özel bir menü de hazırlandı.


Müze binasının giriş katında bulunan, ziyaretçiler için oldukça şık ve sinemanın eşsiz zaman tünelinde hoşça vakit geçirebilecekleri, ilginç bir mekan olarak tasarlanan CineTele Café’de anneler gününe özel 1 sıcak/soğuk içecek ve günün pastasından oluşan 8 TL’lik menüden yararlanılabilecek. Sergi salonuyla iç içe olan bu mekanda anneleri sinemanın ilk yıllarına ait ve Türkiye’ye ilk gelen 1904 model projeksiyon cihazı karşılayacak; bir tarafta üç objektifli ahşap Vedat Ar kamerası, diğer tarafta körüklü fotoğraf makinesi… Ayrıca her tarafta sinemanın tarihsel sürecini anlatan örnek cihazlar, Ari kamera, film gösterim cihazları, 16’lık film kopya baskı cihazı (matipo) ve stüdyo pikabı bulunuyor.

TÜRVAK Sinema – Tiyatro Müzesi, anneleri bu mutlu gününde de yalnız bırakmayacak...


TARİH: 8.5.2011
ADRES: Yeniçarşı Caddesi No:24 Galatasaray Meydanı - 34430- Beyoğlu – İstanbul
TEL: 0212 245 80 91/92/93

2 yorum:

ginger's bazaar dedi ki...

bir türvak mezunu,aynı zamanda bir Erler film çalışanı olarak bu postun takip etmekten hoşlandığım bir blogda olması bana nasıl keyif verdi anlatamam! müthiş bir arşive sahip bu tarih kokan müze mutlaka gezilmeli,görülmeli!

Imge dedi ki...

Ginger's Bazaar,

Ben henüz gezemedim Türvak müzesini, ama önümüzdeki haftanın planları içinde var. Hatta çok detaylı bir tanıtım yazısı da yazmayı planlıyorum orayla ilgili, ama yazı Haziran ayına kalabilir. Yani bu blogda ve belki de Ajanda dergide yine göreceksin Türvak haberlerini..:)

Sevgiler