Reklamlaaar!! :)

Denediğim ve memnun kaldığım ürün ve hizmetleri paylaşma zamanı..

Yiyeceklerle başlayalım mı? Kahvaltının ve çay saatlerinin vazgeçilmeziyle... Yani çıtır çıtır simitle! Beşiktaş'tan taşındıktan sonra en önemli problemlerimizden biri simit diğeri balık oldu. Zaten her ikisini de Beşiktaş'tan almaya devam ediyorduk. Ta ki Gayrettepe, Fulya ve Ortaklar'da evlere hizmet veren 7 Ocak simit fırını ile tanışana dek. Artık Beşiktaş'tan alıp dondurucuda bekletmek yerine hafta sonu uyanır uyanmaz simitlerimizi söylüyoruz ve simitçimizin deyimiyle 10 numara simitler evimize geliyor. Bu civarda oturanlara duyurulur. Telefonlar: 0-530-221 18 05, 0-541-214 96 32 ve 0-507-389 28 83.  Şimdiye kadar simitleri getirmeleri en uzun yarım saat sürdü, o da 10 numara olsun diye beklemeyi tercih ettiğimiz içindi. Yani 7-8'e razıysanız simitleriniz hemen kapınızda! :)

Madem yiyecekle başladık öyle de devam edelim. Sırada Akaretler üzerinde iki yanındaki Corvus'a ve Kahve Dünyası'na sık sık uğramama rağmen DOT'un Süpernova'sını izlediğimiz 17 Mayıs akşamına kadar tanışma fırsatı bulamadığım The Winston Brasserie var. İso'cumun iş yerine yakın olduğu için oyundan önce orada buluşup, yemeğimizi yedik o Perşembe akşamı. Birer kadeh şarap eşliğinde harika bir krep ve salata yedik, üzerine de kahvelerimizi içtik. Her şey çok lezzetliydi. Fiyatlar oradaki pek çok yere göre uygun ve porsiyonlar kararındaydı. Servis elemanları ve sahibi son derece ilgili ve güleryüzlüydü. Kısacası ben çok sevdim kendisini. Sokak kafesi olarak yanımdan arabaların geçtiği yerleri çok tercih etmememe rağmen burayı Nişantaşı'ndaki pek çok sokak kafesine tercih ederim. Hatta bir sonraki programı kafamda oluşturdum bile: Galatamoda zamanı kızlarla burada buluşma, sonra stantları ve belki oradaki sanat galerilerini gezip, kahve için Nero'ya ya da Kahve Dünyası'na (hangisi daha az kalabalıksa oraya) oturma. Yolunuz düşerse buraya uğrayın. Seveceksiniz. Tel: 0-212-259 99 19. Fotoğrafı da web sayfalarından aldım.


Karnımız doyduğuna göre kişisel bakım ürünlerine geçebiliriz. Özellikle çantalarına ve kremden koyu kahveye kadar her toprak tonuyla dolu mağazalarına bayıldığım Yargıcı kozmetik ürünler de satmaya başlamış. Ta Marsilya'dan buraya mis kokulu kalıp ve likit sabunlar, duş jelleri, vücut kremleri ve losyonları getiren Yargıcı'nın hem mağazalarında hem de online mağazasında yer alan bu ürünleri denemenizi öneririm. Kokuların güzelliğine, kalıcılığına ve kremlerin yumuşacık kıvamlarına bayıldım. Aşağıdakilerden sıvı sabun dışında (daha ona sıra gelmedi) kalan her şey tarafımca denenmiş ve onaylanmıştır. Hem kendiniz için hem de güzel bir hediye alternatifi olarak aklınızda olsun derim.


Bugün İstanbul'da bir İspanyol keşfetme niyetiyle çıkacağım dışarıya. İstikamet Şişhane! Niyetimi gerçekleştirirsem, yarın kendisinden bahsederim size.

2 yorum:

Oglak Kizlari dedi ki...

Hımmm epeyidir uğramadığım yerler.
Güzel bir yazı olmuş.
Ellerine ve ayaklarına sağlık.

Beşiktaşı özlemiş anne Çiğdem

Imge dedi ki...

Teşekkürler Çiğdem..:)
Sevgiler..