Bebek Şenliği'nden Aklımda Kalanlar

Bebek Şenliği için geçen seneki ekip plan yapmıştık ama bu kez programları uyduramayınca bana şenlik yollarına tek başıma düşmek göründü. Her ne kadar İso'cum "ben gelirim ya, Cumartesi falan bakarız.." dese de "falan" ve "bakarız"ın yan yana kullanıldığı bir cümleye -hele bir de tenis turnuvası ve Avrupa Şampiyonası'nın olduğu bir dönemde- hiç güvenemediğim için Cuma günü öğleden sonra düştüm yola. Her ne kadar güzel havalarda evde durmak zor gibi görünse de bu sıcaklarda dörtten önce dışarı çıkmak kesinlikle çok daha zor! O yüzden açık hava planlarınızı yaparken bunu göz önünde bulundurun derim. Ama ne yapıyoruz: sıcaktan şikayet etmiyoruz! Şikayet etmek için ağzımızı açtığımız her seferinde o bitmek tükenmek bilmeyen buz gibi bembeyaz kış günlerini hatırlıyor ve Mikail'i kızdırmıyoruz. :)

Neyse.. Bebek Şenliği'nde yine birbirinden hoş giysilerin, aksesuarların, dekoratif ürünlerin olduğu stantlar vardı. Ayrıca yeme-içme bölümü de sanki geçen seneden daha geniş gibiydi. Elbette ben gün ve saat itibariyle en boş halinde gittiğim için rahat rahat gezebildim, ama sonradan duydum ki kalabalıktan bunalanlar da olmuş.  


Fotoğraflarda sevdiğim stantlardan bazılarını görebilirsiniz. Baykuş yastıklara bayıldım. Toosis'in takı ve tokaları çok zevkliydi bence. Geçen seneden hatırladığım ve bu sefer daha geniş bir stantta ve daha çeşitli ürünlerle karşıma çıkan Deniz Doğruyol'un kağıttan kolaj çalışmalarını yine çok sevdim. Neler yapmamış ki kağıttan... Şapkalar, eski tip telefonlar, kâseler, bavullar, lambalar,süsler, vs...Hepsi ve daha fazlası için kendi web sayfasına da bakabilirsiniz. 


Sonra biraz Kidomino standında oyalandım. Ne işin var orada demeyin, müstakbel bir halayım herhalde bugüne bugün. :)


Berry'nin basic tişörtlerinden bir kupa ası kaptım kendime. Erkek tişörtleri olsaydı İso'cuma da bir sinek valesi alabilirdim aslında. :) Berry'nin online mağazası için buraya buyrun.


Sonra Zeynep Güçlüten'in tasarım şapkaları gözüme çarptı. Hepsi birbirinden harika -ama bazıları benim için fazla iddialı- şapkalardan en çok renkli kuşlarla süslü ve flamingolu olan fötrleri beğendim. Zeynep Güçlüten'in What's in My Hat? adlı Facebook sayfasındaki fotoğraflarda orada olan ve olmayan pek çok çeşidi görebilirsiniz. Bence mutlaka bir göz atın. 


Bu arada fotoğrafı yok ama Modazigi standındaki kanvas clutch'lardan biri biraz aklımda kaldı. Funkywardrobe'un şapkalarını sevdim. Gift-ist'te güzel dekoratif ürünler vardı. Hazır bu aralar şansım yerindeyken Bugga'nın ayakkabı çekilişine katıldım.:) Bütün stantları teftiş ettikten sonra da mis gibi havada Beşiktaş'a kadar yürüyerek döndüm. Tabi ki Arnavutköy'de bir top şeftalili Girandola dondurması molası vererek. 


Size de harika Boğaz havası getirdim işte. Ne de olsa hepimizin ortak yönü: şu manzarayı görür görmez bu şehrin her türlü kaosunu, karmaşasını, düzensizliğini, insanı çıldırtan yönlerini anında unutup da büyülenmek değil mi? Eh, o zaman hem topluca büyülenelim hem de şükredelim bu güzelliğe...


2 yorum:

İki Kum Tanesi dedi ki...

Toosis'in dekoru çok şirin olmuş. Ne güzel, sayende bizde gezmiş, ne var ne yok haberdar olmuş olduk. Tişörtünü güle güle kullan. :)

Imge dedi ki...

Çok teşekkürler Füsun.. Sevgiler..:)