Göz Ziyafeti

Haftayı yine tasarım harikalarıyla kapatıyorum. Çok dergi biriktirmişim bu aralar, paylaşmak istediklerim bitmiyor bir türlü. İlk olarak satranç meraklıları için ilginç setler var. Sol sütundaki bal kabağı şeklindeki kırmızı beyaz satranç setinin tasarımı Yayoi Kusama'ya ait. Louis Vuitton için vitrin tasarımları da yapmış başarılı bir tasarımcı Kusama. Bir dönem Londra'daki Saatchi Gallery'de de sergilenen bu satranç seti için de porselen, ahşap ve deri kullanmış. Sağ sütundaki satranç takımı ise İtalyan tasarımı. Arca markasının ürettiği satranç setinin tahtası için siyah lake ve cam kullanılmış. Arca, bufalo boynuzunu metallerle birleştirerek lüks mobilya ve aksesuarlar yaratan bir marka. Bu set için onlara ilave olarak paladyum da kullanmışlar. Fiyatı 4,875 EURO. Hani satranç meraklısı bir yakınınıza hediye almak isterseniz aklınızda olsun. :)


Aşağıdakilere ne dersiniz? Hepsi birbirinden muhteşem değil mi? Doğadan ilham alan ve bronz ve cam ile çalışmayı seven Fransız sanatçı Joy de Rohan Chabot'un kelebekli, çiçekli, kuşlu sehpaları, sandalyeleri ve dekoratif objelerine bayıldım. Gerçek birer sanat eser bence.


Aşağıdaki kokteyl çantasını nasıl buldunuz bakalım? Dita Von Teese'in daha çok kokteyllerde kullanılan dünyaca ünlü portakal likörü markası Cointreau için tasarlamış olduğu çantanın içinde bizzat kendisi tarafından yazılmış kokteyl tarifleri, kokteyllere lezzet katan baharatlar, kokteyl hazırlarken kullanılan araçlar ve bir şişede Cointreau likör bulunuyormuş. İçindeki malzemeler bittikten sonra bile şık bir aksesuar olarak kullanılabilecek bu kokteyl çantasının fiyatı ise 320 EURO. 


Sırada ev dekorasyonuyla ilgili bir marka var. Yine bir İtalyan markası: Bisazza. Web sayfalarına mutlaka göz atın (çünkü inanılmaz güzel şeyler var ve Google Görsellerden bulduğum fotoğrafların aslında bir hiç olduğunu anlayacaksınız). Mozaiklerin ev dekorasyonunda banyo dışında da ne kadar hoş durabileceğini göreceksiniz. Tasarım bölümünün başındaki Carlo Del Bianco ile birlikte geleneksel İtalyan cam mozaik tekniğini teknolojiyle birleştiren markanın titizlikle cam mozaiklere işlediği desenler gerçekten çok hoş. 


Gözünüz gönlünüz açıldı mı? O zaman kaldığımız yerden devam edebiliriz. Hafta sonu planlarınız hazırdır umarım. Biz bu hafta sonu için çok heyecanlıyız, çünkü DOT'un Altın Ejderha'sını ve Anna Karenina'yı görmeyi planlıyoruz. Hatta bir de Portakal Sanat Evi'ne uğrayıp Damien Hirst'in şu an sergilenmekte olan 30 eserini görebilirsek değmeyin gitsin keyfimize. Peki, ya siz? Hazır mısınız bakalım keyifli bir hafta sonuna? :)

Hiç yorum yok: