Keşfetmeli!

Haftayı tasarım harikalarıyla kapatalım dedim. Seyahatler sırasında ya da hafta sonları okuduğum dergilerden, gazete eklerinden gözüme takılanları yırtıp biriktirdiğim bir dosyam var. Bazen geri dönüp baktığımda tarihi geçmiş bir etkinlik falan görüp çok geç kalmış olabiliyorum. Ama bazılarının geçerlilik süresi yok. İşte bunlar onlardan. İlki bir Alman markası: Rimowa. Benim gibi bir seyahat sever ve bavulların havaalanında maruz kaldıkları şiddete karşı biri için harika görünen bavullar üretiyor. Zaten bana üzerine "made in Germany" yazan her şeyi aldırabilirsiniz. :) Rimowa'nın sayfasından çok fazla çeşidi olan modellerine bakabilir ve tasarımı ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Fiyatlarını bilmiyorum ve uçuk olabileceğini düşünüyorum. Ama aynı zamanda fiyatının her kuruşunu hak ediyor olabileceğini de düşünüyorum. Aklınızda olsun.


Defter hastaları için bir öneri geliyor şimdi: Happily Ever Paper. Hem kendiniz için hem de hediye olarak bin bir çeşit defter bulabileceğiniz bir adres burası. DIY yeni yıl hediyeleri olarak ortaya çıkan defter yaratma fikri büyüyüp, gelişip bu hale gelmiş. Sayfasında nerelerden alabileceğiniz yazıyor. Bence incelemelisiniz. 


Sırada porselen mutfak eşyaları ve dekoratif objeler yapan Santimetre var. Seramik sanatçısı ve tasarımcı Tulya Madra ve mimar-tasarımcı Fırat Aykaç'ın tasarımları bir harika. Benim seçtiklerim ise aşağıda. Özellikle zeytin ağacı saplı porselen cezveler ve ahşap detaylı peynir tabaklarına bayıldım. 


Ve son olarak adını sık sık duyduğum ve en kısa zamanda keşfetmezsem ayıp olacağını düşündüğüm Lunapark'tan bahsedeyim dedim. Galata'daki bu dükkanda hem kendiniz için hem de hediye olarak harika şeyler bulmanız mümkün gibi görünüyor. Burada Uludağ Gazoz’dan Divan’ın kahveli lokumlarına, Mabel’den Kuru Kahveci Mehmet Efendi’ye, Ece Ajanda’ya kadar yıllardır aşina olduğumuz onlarca çeşit Türk markasının ürünlerinin yanı sıra yeni tasarımcıların ürünlerini de bulmanız mümkün.  En kısa zamanda didiklenmeli burası...


Hadi bakalım, ben kaçtım. Sizlere de bana da harika bir hafta sonu olsun. Pazartesi yine buralarda olurum.:)

2 yorum:

Benden Bizden dedi ki...

Harika keşifler bunlar İmge, hepsi ayrı güzel!

Imge dedi ki...

Benden Bizden,

Bence de.. :) Ve beni çok mutlu ediyor böyle şeyler görmek..

İyi hafta sonları..