Saklama Bağışla!

Hatay'da bulunan Nergisli Cumhuriyet İlkokulu'nun sınıf öğretmeni Mahmut Adın bize çağrıda bulunuyor. Kulak vermek ister misiniz?Gölgeler görüyordu çocuğun gözleri gölgeler… Ne olduğu belli olmayan… Rüyaydı bu…İki el miydi kuş taklidi yapan, yoksa kanlı canlı bir kuş muydu kanat çırpan? Bir kuş taşıyamazdı onca hikayeyi sırtında. Hele bir el; kaç şiir, kaç masal  sığardı ki? Besbelli bir kitaptı bu, okunmaya hazır.  En güzel sayfasını açmıştı bak! Bir çift göz bekliyordu sadece ne güzel!
Uyandı çocuk sonra, doğruldu yerinden; odaya göz gezdirdi iyice. Yoktu uçan kitaplar. Sözcükler dökülmüyordu gökten.Reklamlarını, ölüm ilanlarını bile ezberlediği bir gazete vardı odunların altında, bir de öğretmeninden dinlediği birkaç masal, zihninde her gün rüyalarına giren...
Bu, Ahmet’in öyküsüdür. Ahmet bizim köyümüzdeki her çocuğun adı. Onlara masallarını, hayallerini verelim dedik; kahramanları da siz olun istedik. 
Hiç önemsemediğiniz en küçük yardım bir hayatı baştan sonra değiştirebilir.Evinizin bir köşesinde atıl durumda olan  dergi, ansiklopedi, masal-roman ve hikaye kitaplarınızı okul kütüphanemiz için gönderirseniz çok memnun oluruz
Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?
- Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.

Okul Müdürü: İbrahim KURUCAN Tel: 0 505 820 0687

Proje Sorumlusu: Mahmut ADIN (Sınıf Öğ.)
İletişim: mahmutadin@hotmail.com


Twitter: @NergisliOkul

Okul Adresi: NERGİSLİ CUMHURİYET İLKOKULU REYHANLI/HATAY


Bir de minik bir not eklemiş Mahmut Bey:
* Köy okulu olduğumuzdan dolayı kargoyla ilgili bazı sıkıntılar olabiliyor. Bu yüzden okulumuza kitap gönderirseniz eğer kargo bilgilerini mail-Twitter ile bildirirseniz seviniriz.

Bence süper proje. Düşünenin ve emek verenlerin ellerine sağlık. Daha önce çok ayıkladığım için benim kütüphanemden bir ilkokul kütüphanesi için uygun bir şeyler çıkar mı bilmiyorum ama tekrar bakacağım ve uygun bir şeyler kalmışsa mutlaka göndereceğim. Hatay'a çok yakın olan bizimkilere bu linki göndereceğim, onlar da eşe dosta duyursunlar diye. Onların çevrelerinden iş çıkabilir diye düşünüyorum. Ve de buradan ve Twitter'dan duyuracağım. Elimden gelen budur. Peki, siz neler yapacaksınız? 

2 yorum:

Mahmut Adın dedi ki...

Merhabalar,

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sizden bir ricam daha olacak. Yazıdaki isim yanlış yazılmış. Mustafa değil Mahmut olacak. Düzeltirseniz memnun olurum. İyi akşamlar.

Saygılar,
Mahmut ADIN

Imge dedi ki...

Mahmut Bey merhaba,

Ve kusura bakmayın lütfen.. Şimdi düzelttim..

Saygılarımla..