Kanyon'da Caz: Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Duyduk ki Kanyon Caz Havası konserlerinin 26 Mayıs Pazar günkü konuğu Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars'mış. Hayatta kaçmaz diyip attık kendimizi Kanyon'a. Sonra da bıraktık kendimizi Ayhan Sicimoğlu'nun keyifli sohbetine ve kıpır kıpır Latin müziklerine. Gerçi Küba esintileriyle başlayıp Sulukule civarından çıktık ama olsun kıpır kıpırlık konusunda bir sıkıntımız yoktu. :)


Her katta toplanıp izleyen müthiş bir kalabalık şarkılara eşlik edip, dans ediyordu. Kanyon'un bu işi iyi başardığını, coşkulu bir festival havası yaratabildiğini düşündük.


Aşağıdaki şarkı da çıkar çıkmaz aldığımız En Estambul albümünün en sevdiğim şarkılarından. 

Ne diller umrumda ne de dilsiz yıllar, 
Şimdi sen varsın ya mutlu bütün şarkılar!
♫♪♫♫♫♪♪♪♪♫♪


Bize iki saat boyunca yaşattığın keyif için çok teşekkürler hayat dolu, güzel gülüşlü, aydınlık adam! Kendisiyle ilgili neler düşündüğümü Borusan Müzik Evi'ndeki konserinden sonra detaylı bir şekilde burada yazdığım için bu yazıyı ayrıca uzatmayacağım. Ama gerçekten her anlamda hastasıyım desem yeridir. 


İso'cum da olsun isterdim ama maalesef İstanbul dışında olduğu için kaçırdı bu keyifli konseri. Ama bizim ekip de hiç fena sayılmazdı. Zaten babasıyla dans ederek Ayhan Sicimoğlu ile tanışan Durukuş başlı başına yeter, ne dersiniz? :)


Eve gelip hızımı alamadan iki tur En Estambul dinleyip, kendi kendime dans edip, sonra Küba'dan aldığımız CD'lere takılıp, buz gibi bira eşliğinde Küba fotoğraflarına dalıp, yaz için -hatta önümüzdeki kış için- planlar yapıp, hayaller kurup, kendi kendime gülüp eğlenip, biraz daha dans ederek Cumartesi tadında bir Pazar akşamı yaşadım dün. Ritimlerin Efendisi sayesinde keyfimizi kaçıran bir sürü şey arasında mutluluk enerjisiyle yüklendik hepimiz, az şey mi?

Bu haftanın da aynı tatta devam etmesini diliyorum.
Hepimize iyi haftalar!

2 yorum:

Mahmutun güncesi dedi ki...

Ne iyi etmişsiniz.Ben de gelecektim ama bazı nedenlerden dolayı gelemedim.Yazınızı keyifle okudum.Videolarınızı da zevkle izledim.

Imge dedi ki...

Beğendiğine sevindim Mahmut.. Bir dahaki sefere sen de kaçırmazsın umarım..
Sevgiler..