Ders Niteliğindedir, İzleyin, İzlettirinBu konuşma bir ders, bir arşiv niteliğindedir. Yaklaşık 2 saat süren Red Hack'in bu konuşması sonrasında şimdiye kadar ne kadar çok şeye boyun eğmiş, ne kadar çok şeyi görmezden gelmişiz diye görüp yurt geneline yayılan Gezi Parkı direnişinin büyüklüğüne değil şimdiye kadar bunların hiçbirine karşı çıkmamış bizlere şaşırabilirsiniz. Güzel bir Türkçeyle konuşan kişinin üslubuna da hayran kalabilirsiniz. Siyaseten de beni  böyle temsil edecek birini arıyorum, bulursanız haber edin lütfen. (İzlemek değil, okumak istiyorum derseniz konuşmanın tamamı burada. Word'e alınca 22 sayfa eden bir başucu rehberi.) 

Halk TV'nin yaptığı bu yayın aynı zamanda bir yayıncılık dersidir. Umarım diğerleri de ders alır diyeceğim ama direnişin ne savaşa dönüşen orantısız şiddetin had safhada olduğu boyutunu ne de  her şehirde azalmaksızın her gün sokağa dökülen milyonları gösteren haber kanallarımızdan umudu keseli çok oldu. Halk güvenliği polisten, adaleti yargıdan, haber alma hak ve özgürlüğünü de medyadan beklemeyi bırakalı çok oldu zaten, değil mi? Bir tweet'imde yazdığım gibi "başıma bir şey gelirse beni Türk Çarşı'sına, Türk Red Hack'ine ve yabancı basına emanet ediniz!"

Neyse.. İyi ki varsınız Red Hack
Ve vasiyetiniz emanetimizdir! 


4 yorum:

Sittirella dedi ki...

İzledim, yetmedi sözlükten Word'e aktarıp satır satır okudum.
Bilmediğim-duymadığım ne çok olay ve isim varmış meğer...
Hepimiz çapulcu şirineleriz artık.

aysema dedi ki...

Daha önce izlemiştim, bir kez de buradan izleyeyim dedim, ama bir hata oluştu yazdı; izlenemiyor.
Sevgilerimle...

Klio'nun Şarkısı dedi ki...

Her şeye ne kadar hakimdi. Çok iyi bir konuşmaydı.

İzler ve Yansımalar dedi ki...

Ben de yayınlandığı anda izlemiştim sevgili imgetan.. ama burada hem video görüntü hem de yazılı metin olarak paylaşımda bulunman çok yerinde olmuş. Teşekkürler..sevgilerimle..