Sergi Haberi: Kentin Yüzleri

Sanatçı bir aileden gelen Evren Temel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezundur. Birçok kişisel ve karma sergiye katılan ve resim yolculuğunda, babası Özay Gönlüm’ün türkülere, sazına, işine olan sevdası ve bu sevdayı paylaşma azminin ışık tuttuğunu ifade eden sanatçı, çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir. 


Galeri Selvin'de sanatseverlerle buluşan "Kentin Yüzleri" isimli resim sergisi hakkında şöyle diyor Evren Temel

"Resimlerimde ilhamı bana kentsel çevrenin dinamikleri veriyor. İçinde, hem de tam da ortasında yaşadığım ya da gidip gördüğüm, sokaklarında kaybolduğum kentlerin beni heyecanlandıran farklı yüzleri serginin ana çerçevesini oluşturuyor. Kentin, sıradan günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan ama belki farkına varmadan geçip gittiğimiz imgeleri, yüzleri... Serginin bir bölümünde kentin yüzleri tıpkı büyük kentlerdeki kozmopolit yapının doğasında olduğu gibi kalabalık, karmaşık ama bir arada varoluyorlar. Diğer bölümde ise ruh halini yaşadığı çevreden aldığını gözlemlediğim kentli insanların portreleri yer alıyor. Her iki yaklaşımda da mezun olduğum Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden edindiğim birikimlerim ile hep tutkunu olduğum ve asla mezun olmanın mümkün olmadığına inandığım resim serüvenimi bu sergide buluşturmaya çalıştım. Önceki dönem resimlerimde figürlerin parçalandığı ama hiçbir zaman dağılmadığı, belki de yeniden yapılandığı görülebilir. Bu sergide ise parçalamayı tuvalin yüzeyine taşımayı hedefledim ama yine dağılmadan ve bir arada. Çoklu yüzlerde kullandığım bantlar da farklı yüzleri bir arada tutan ironik birer eleman olsun istedim." Evren Temel'in “Kentin Yüzleri” isimli resim sergisini 25 Eylül - 13 Ekim 2014 tarihleri arasında Galeri Selvin’de görebilirsiniz. 

Galeri Selvin Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır. 
Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy/İstanbul 
Tel: 212 - 263 74 81

İyi gezmeler.

5 yorum:

birdunyafikir dedi ki...

Konudan tamamen bağımsız bir şey diyeceğim; baba ve oğulun soyisimleri niye farklı acaba?
:)
O takıldı aklıma:))

Imge dedi ki...

beyza aydın başer,

İşte böyle dikkatli okurlara bayılıyorum! ;) Ama maalesef bir yanıtım yok. Annesinin soyadını mı daha çok benimsedi acaba, yoksa babamın soyadını kullanarak ortaya çıkmak istemiyorum düşüncesi mi? Bilemedim. Hatta siz diyene kadar da fark etmedim. ;))

Duygu Yaman dedi ki...

Kendi sitesinde gordugum kadariyla Evren Temel bayan..e o zaman soyadinin farkli olmasi olabilir sanirim:)

birdunyafikir dedi ki...

Imge; bazen gereksiz işler müdürlüğü yaptığım oluyor:)) Evet:)

Duygu Yaman; tamaaaam, şimdi oldu:) Ben erkek olarak algıladım nedense:) Benim hiç Evren isimli bir kız arkadaşım olmadı mahsunluğundayım şu an:)

Imge dedi ki...

Duygu, durumu aydınlığa kavuşturduğun için teşekkürler..;)

Beyza, yalnız değilsin: benim de Evren adında kız arkadaşım hiç olmadı! :) Sanırım o yüzden de bodoslama atladım mevzuya.;)

Sevgiler ikinize de..