Nişantaşı'nda Bir İtalyan Daha: Carluccio's

Geçen hafta Çarşamba günü açılış partisine katıldığımız Carluccio's Nişantaşı ile ilgili basın bülteni, sosyal medya hesapları ve 77 yaşındaki ünlü şef ve Two Greedy İtalians'dan biri olan Antonio Carluccio'nun web sayfasını paylaşmazsam olmazdı. 

***

İtalyan şef Antonio Carluccio’nun kendi adını taşıyan, Türkiye’de 5. Restoran olarak hizmete giren Nişantaşı Carluccio’s’un kutlama partisi 12 Kasım 2014 Çarşamba akşamı özel bir davetle kutlandı. İtalyan Şef Antonio Carluccio’nun ve Food and Beverage Platform’u COO’su Bilgehan Karakuy’un ev sahipliğini üstlendiği davete iş, sanat, medya ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri katıldı.


Konuklar bir yandan, Carluccio’s’un otantik İtalyan lezzetlerinden hazırlanan schiacciata con ricotta, mantarlı risotto, porcini mantarlı ve keçi peynirli pizza, tiramisu gibi farklı lezzetleri tadarken, DJ performansıyla eğlenceli dakikalar yaşadı.


İlk şubesini 1991 yılında Londra’da açan Carluccio’s, İtalyan mutfağının otantik lezzetlerini gün boyunca restoran, delicatessen, kafe ve gurme marketi ile Türkiye’de ilk olarak Eylül 2012’de Kanyon Avm’de hizmete açtı. Carluccio’s restoranları 2014 itibariyle Göktürk, Çiftehavuzlar, Akasya ve Nişantaşı şubelerinde misafirlerine lezzetli dakikalar sunuyor.


İtalyan lezzetlerinin yanı sıra çok özel İtalyan şaraplarından oluşan zengin şarap menüsünü de misafirlerinin beğenisine sunan Carluccio’s’ta, ülkenin farklı bölgelerinden seçilmiş zengin peynir çeşitleri de şaraplara eşlik ediyor. 

Carluccio's Facebook hesabı için buraya, Twitter hesabı içinse buraya tık tık.

***

Lezzetli haftalar! ;)

Hiç yorum yok: