Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş

Tiyatro sezonunu Talimhane Tiyatrosu'nun pek sevimli müzikali Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş ile açtık bu sene. Konu kadın-erkek ilişkileri olunca malzeme de hiç bitmez, eğlence de hiç bitmez zaten. Talimhane de sağ olsun hakkını vermiş on iki yıl boyunca beş binin üzerinde temsil yapmış olan bu keyifli Off-Broadway (yani yine Broadway ama en bilinen, belli başlı tiyatroların değil de ara sokaklarındaki, küçük bütçeli grupların oyunlarından demek oluyor bu terim) müzikalinin.


Tahmin edeceğiniz üzere tanışma aşamalarıyla başlıyoruz. Arayacak mı aramayacak mı, ilk yemekte ne konuşulacak, ne giysem, ne sohbet konusu açsam, acaba benden sıkılır mı, öpüşür müyüz bu akşam, peki ya evine çağırırsa, hangi parfüm, nasıl makyaj ve böylece sürer gider bu işler. Sonra ilişki ilerler, aileler tanışır, evli mutlu çocuklu mu olsak, bekarlık sultanlık mıdır, evlilik mi kariyer mi, hem çocuklu yaşam hem eskisi gibi kıpır kıpır bir cinsel yaşam mümkün mü, kıskançlık nereye kadar, evlenince kilo mu aldık ne ve böylece sürüp gider bu soru işaretleri. Her yaşta, ilişkinin her aşamasında, her iki cinsin de kafasında binlerce soru işareti de olsa mükemmeli bulmak mümkün, umudunuzu kaybetmeyin. Bulduktan sonra da tek bir hedef kalıyor: o mükemmel sevgiliyi değiştirmek! Kıh kıh.;)

Çok eğlenceli skeçlerle anlatılan bu ilişki durumlarını izlemekten keyif alacağınızı düşünüyorum. Zaman zaman kendinizden bir şeyler bulacağınıza da eminim. Hem de ilişkiniz olması bile gerekmez. Örneğin, oyunda müzmin düğün davetlisi ve gelin buketi yakalayıcısı olup, gardırobunda otuz tane abiye biriktirmiş olan bekar kadın ya da çocuk muhabbetinden baygınlık geçirdiği için kardeşi ve eşiyle yeğeni üniversiteye kadar gelene kadar falan görüşmemeyi tercih eden bekar amca gibi karakterler de var. ;) Etrafınızdaki herkes orada kısacası, siz dahil. Çeviri güzel, oyunculuklar güzel, sesler muazzam. Esprili, neşeli, sıcak bir oyun. Daha ne olsun? Bence izlemelisiniz. 


Şimdiden iyi seyirler. 


Hiç yorum yok: