Hastaya/Müşteriye Saygı mı? O da Ne?

Gayrettepe Florence Nightingale Saygısızlığı:

Sinirle, gelir gelmez, yeniden çıkmadan yazıyorum, o yüzden giriş-gelişme-sonuç-imla olmayabilir, kusura bakmayın. Bu hem kendime hem tarihe not düşmek için yazılmış bir yazıdır sonuçta. 

16.03.2015 tarihinde sabah check-up için geldik. Doktor görüşmesi için de 17.03.2015 saat 10:45'e randevu aldık. Sabahtan başka işlerimiz ve az zamanımız olduğu için de özellikle teyit ettik: "10.45'te gelirsek bekler miyiz, yoksa 14.00'e alalım" diye. Beklemezsiniz yanıtını aldık. Ancak bugün saat 10:50 itibariyle daha görüşmesi bitmemiş içerideki hastanın dışında üç kişi önümüzde sırada bekliyordu! Bir pardon bile demeden beklemek zorunda olduğumuzu söylediler. Check-up sonuçlarını alıp eve geldik. Ne olduğunu kendimiz çözeriz artık. Çok değerli zamanlarına saygı duyuyorum, ama bizim de zamanımız çok değerli. Son zamanlarda tadilat için çalıştığım ustalardan gördüğüm zaman hırsızlığını bu kez böyle bir kurumsal yapıda gördüm ve bir kez daha inandım ki kimse işini doğru düzgün yapmıyor, ekmeğini kazandığı müşterisine saygı göstermiyor bu ülkede.

Şimdi müşteri ilişkileri arıyor ve başka zamana mı verelim randevunuzu, yoksa doktorla telefonda mı görüştürelim, diye. 14.00'ten sonra müsait olacağım, dediğimde ise "Doktorumuz 14.00'te çıkıyor ama," diyor. "Yarın sabah konuşalım o zaman 9.00-10.00 gibi?" diyorum çıldırmış müşteri olarak (ama umurunda değil tabi). Ona da "Yarın 11.00'de gelecek doktorumuz," diyor. O doktorunuz bir yarım saat daha kalıp hastasını arayamıyorsa bugün zaten dediğim gibi SAYGISIZSINIZ! 

Neyse, yarın 11.00'de lütfedip ararsa doktor, öğreniriz artık durumu. 
Gayrettepe Florence Nİghtingale'e gidecekseniz, tüm gününüzü onlara ayırın derim. Keyifleri olduğunda ilgilenirler. 

4 yorum:

Mahmutun güncesi dedi ki...

Sinirlenmeyin diyeceğim ama siz o işi yapmışsınız zaten.Bu tür şeyleri bir çok kurumda işimiz düştüğünde yaşıyoruz.Randevu fasa fiso...

Imge dedi ki...

Mahmutun güncesi,

Haklısınız.. Normalde 10-30 dk beklemeyi normal sayıyoruz zaten her yerde. Ama bu kez gerçekten önemli bir işimiz olduğundan bekleyemeyeceğimiz söyleyerek, özellikle bir gün önce teyit etmemize rağmen böyle lakayt davranılması sinirlerimi zıplattı.

Geçti diyelim.. Ama en nefret ettiğim şeylerden biridir bu.. Ve hep bu ülkede yaşamama rağmen de hâlâ alışamadığım bir saygısızlık türü!

serpil dedi ki...

Valla başhekim ya da sahibi vs kimse mutlaka bir email atın, atmadıysanız.
Ben de çok yaşıyorum böyle durumları, çoğu zaman yöneticilerin haberi olmuyor ve aynı saçmalıklar sürüyor.
Tahammül edemiyorum ben de, okuyunca sinirlendim.

Imge dedi ki...

serpil,

Internet üzerindeki şikayet sayfasına yazdım ve hemen döndüler. Ama konuşma da yazıda bahsettiğim gibi gerçekleşti. Bu arada 300 küsür TL'ye yapacaklarını söyledikleri ekstra tahlilleri başka bir yerde 55 TL'ye yaptırdım. Eşimle ilgili de ileri tetkikler istendi ve onlar için de başka bir yeri tercih ettik. Evimize çok yakın olduğu için tercih ediyorduk burayı ama seneye bir şans daha verir miyiz, vermez miyiz bilemedim.
Sevgiler.