Sergi Haberi: Katmanlar // Layers

Galeri İlayda, 29 Mayıs – 28 Haziran 2015 tarihleri arasında Kerim Yetkin’in  “Katmanlar // Layers” solo sergisine ev sahipliği yapıyor olacak.

Sanatçının çeşitli renk, desen ve doku katmanlarından oluşan, anlık etkiler veren kompozisyonları adeta zamana karşı meydan okumaktadır. Doğada çeşitli etkileşimler ve zaman aşımı içerisinde oluşmuş paslı zeminler, ağaç gövdelerindeki yarıklar, çürümeler, doğal yüzeylerdeki deformasyonlar sanatçının eserlerine ilham kaynağı olmuştur.

Pentürün statükosuna bir anlamda baş kaldıran sanatçı, kullandığı farklı teknikler ile dokuda fırça darbelerinden ziyade, kesikler, yarıklar ve silmeler ile geçişler elde eder. Kimi zaman yalın, kimi zaman da bütün içindeki girift anlatım şekliyle izleyicinin öze, çok derinlere gitmesini arzular. Bu yansımalar,  sanatçının bazen oldukça geniş yüzeylerinde, bazen de parça bütün ilişkisini irdelediği küçük boy onlarca eserden meydana gelen çoklu kompozisyonlarında muhteşem bir armoni içinde karşımıza çıkarlar…Özgün fikir ve tekniği ile çalışmalarına devam eden Kerim Yetkin’in  Katmanlar // Layers” isimli non-figüratif işlerden oluşan solo sergisi 29 Mayıs – 28 Haziran 2015 tarihleri arasında Galeri İlayda’da izlenebilir.

Adres: Hüsrev Gerede Cad. No:37 Teşvikiye 
Tel: 0.212.227 92 92

Galeri Pazar günleri hariç, her gün 10:00 ile 19 :00 arasında açıktır. Altında ve karşısında otopark mevcuttur.

Hiç yorum yok: