NG Afyon'da Sağlıklı Bir Mola

29 Ekim'i Kaş'ta kutladıktan sonra 30 Ekim'de evi kapatıp, reçellerimiz, zeytinlerimiz, saksılar, bavullar, kalan kuru gıdalar ve buzluk, sırt çantaları, bilgisayar, vs ile birlikte, kısacası annemin deyimiyle "köy göçtü" tadında arabamıza yerleştik. ;) 10 saat yol gelip de İstanbul'un o çok sevimli akşam trafiğinde şehre girmek yerine bir gün Afyon'da termal sefa molası verelim demiştik. Çok da iyi yapmışız. Hatta bundan sonra Kaş'ta 29 Ekim kapanışıyla birlikte bunu da bir ritüel haline getirebiliriz diye düşündük. 


Aslında bu fikri aklıma sokan da özel sağlık sigortamın attığı kampanya maili oldu. Sağ olsunlar, durduk yerde termal ile tanışmış olduk. Yoksa ben ara sıra İsocum'a termale gitsek mi dediğimde bana "iyice babanneye bağladın İmge ya, yakında örgünü örerken 'hay yavrum ajansı aç da dinleyelim' falan dersin sen" diye dalga geçiyordu benimle. ;) Ama işin aslı hiç öyle değilmiş. Gerçekten yaşlı işi falan değil, a dostlar, bildiğiniz sefacılara uygun bir deneyim bana göre. 

Öncelikle benim gibi sıcağı seven biri için bildiğin cennet. 10 dakikalık termal banyo bildiğiniz 10 saat falan içinizi ısıtmaya yetiyor. Bu sene Ekim ayı serin geçtiği için Kaş'ta benim de içim sağlam üşümüş, hani bıraksalar termal havuzda uyurdum o derece! Zaten Ekim sonu İstanbul'a dönüşün en güzel yanı kaloriferli eve geçiş yapmak. Kaş'ta en son internetten sipariş verdiğim polar pijamalar, pofuduk çoraplar ve yorgana geçiş yapmıştım! Geçen sene böyle değildi yahu. Yoksa yaşlanıyor muyum?!! Eyvah! Hemen bu konuyu pas geçip otelden biraz bahsedeyim. ;)


NG Afyon Wellness & Convention'ın odalarından, yemeklerinden, temizliğinden, SPA alanından, personelinin kalitesi ve güler yüzlülüğünden çok memnun kaldık. Bize yol yorgunluğunu unutturdular, şımarttılar, canlandırdılar diyebilirim. Aliva SPA'da aldığımız birer saatlik masajların tüm zamanların en iyi ilk üçüne girebileceği konusunda İsocum'la hemfikir kaldık. Uzakdoğulu masaj terapistleri olağanüstüydü. Giderseniz mutlaka masaja da zaman ayırın. Otelin yemekleri ve kahvaltısı da hem zengin çeşide sahip hem de çok lezzetliydi. İlla ki bir olumsuz yorum yaz derseniz, alaturka dekorasyonunu yazabilirim, ama zevkler tartışılmaz, o yüzden bu da eksiklik sayılmaz, değil mi? Kendi otelim olursa böyle dekore etmem, deyip geçtim o bölümü o yüzden. Kısacası çok doğru bir seçim yapmışız. Herkese hizmet kalitesini gözü kapalı tavsiye ederim. 

Sadece yaşlılıkta ve hastalıkta akla gelmeliymiş gibi düşünülen termal suların aslında sağlıklı insanlar için de yaşam kalitesini artıran ve cilde, bedene ve ruha zindelik ve iyilik katan bir etkisi olduğunun farkında olmak çok önemli. Termal suların olduğu bir şehirde yaşıyor olsaydım kesinlikle güvendiğim bir SPA'ya üye olurdum.  Saymakla bitmeyen termal su faydalarına Aliva SPA'nın sayfasından da bakabilirsiniz. 

Bu arada bir gececik böyle bir yer için çok azmış, onu da görmüş ve anlamış olduk ilk termal deneyimimizde. Bundan sonra ya az az, sık sık, ya da yılda bir kez bir haftalık kaçamaklar planlasak diye konuştuk aramızda. Hatta ilk hedef Bursa olsa diyoruz bir boşluk bulur bulmaz. Hem Cumalıkızık köyü de merak ettiklerim arasında. Bir hafta sonuna hem köy gezisi hem termal sefası hem de iskender kebap sığdırmak kulağa harika geliyor bence. ;) Hem Bursa hem de diğer termal tatil alternatifleriyle ilgili önerileriniz varsa duymak isterim. 

E o zaman kendimizi bol bol şımartacağımız bir hafta olsun bu başlayan! ;)

Hiç yorum yok: