Hediye Fikirleri

Uzun zamandır alışveriş kategorisine bir şey yazmamışım. Hımm, alışveriş yapmaya pek de bayılmadığımdan olabilir mi acaba? Evet, olabilir. ;) Ama el emeği, tasarım ya da yaratıcı fikirleri görmeye de almaya da bayılırım. İşte son zamanlarda o kapsamda gördüklerimden bazı seçmeler. 

İlk ikisi bu yılki Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği sırasında alışveriş stantlarını gezerken gördüklerimden. Nihi'nin "içimizdeki çocuk"u ortaya çıkaran karakterlerine bayıldım. Kitap kurdu, kedi sever, sadece "cool", gezgin, yüzücü, çikolata sever, hayalperest, papatya aşığı, vs gibi onlarca farklı karakter çiziminin basılı olduğu tişörtler, sweatshirtler, ev elbisesi, plaj elbisesi, bez çantalar gibi yüzünüzü güldürecek çok tatlı ürünleri var Nihi'nin. Stantta seçenekler sınırlıydı doğal olarak, asıl çeşitlerin tamamını web sitesinde bulabilirsiniz. 


Stantlarda gördüğüm ikinci favorim ise Art'n Smile adıyla oluşturulmuş mühürler oldu. Ne kadar güzel bir fikir, harika bir hediye seçeneği aynı zamanda - ki bana da tam da o gün hediye edildi arkadaşım tarafından, kıh kıh. ;) Benim hediyem adımın baş harfi ve kedili üçlü setten oluşuyor. Kitaplarıma mührümü basmaya başladım bile. Siz de kitaplarınıza, hâlâ yazıyor musunuz bilmem ama günlüklerinize veya mektuplarınıza, hediye kartlarınıza ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yere mührünüzü basmak isterseniz adres burası.  


Son keşif ise amigurumi  dünyasından. Benim bebek ya da oyuncak merakım yoktur, ama annem tam bir bebek delisidir. Yurt dışı tatillerinden bile bebekler alarak döner. Eh yeni moda amigurumi bebeklerinden de geri kalacak değildi herhalde. Son Ankara ziyaretimde kayınvalidemin arkadaşı ve çok tatlı bir enerjisi olan Gülgün Hanım'ın evine giderek yaptığı bebekleri ve diğer pek çok şeyi (çantalar, örgüler, örtüler, vs) görüp bayıldığımı söyleyince hemen fotoğraflar aracılığıyla seçti kendisine iki tane. Gülgün Hanım'ı etsy ve zet.com'da da görebiliriz bir süre sonra. O zamana kadar kendisine Instagram hesabından ulaşabilirsiniz. En son sol alt köşedeki Ayçiçek Kız'ı yapıyordu, benden söylemesi. Yani gördüklerinizin dışında yolladığınız fotoğraflara da vücut buldurabilen maharetli ellere sahip kendisi.  


Yaşasın yaratıcı insanlar, yaratıcı fikirler! Ayrıca yaşasın yaratıcı tasarımları destekleyen alışveriş severler! ;)

İyi hafta sonları!

Hiç yorum yok: