Instagram Önerileri: Mark Hyman, The Magger, Root

Bundan sonra aklıma geldikçe bana göre takip edilesi Instagram hesaplarından da söz edeyim diyorum blogda. Madem sosyal medyada en çok zamanı orada geçiriyoruz, o zaman bunu hak ediyor demek ki. :) Tabi kişinin ilgi alanları da çok önemli hesapları takip ederken. Ben seyahat, kitap, dekorasyon ve sanat hesaplarını takip etmekten çok hoşlanıyorum. Son bir yıldır da fonksiyonel tıp ve sağlıklı yaşam ilgimden dolayı bu tür hesaplardan da pek çoğunu takip etmeye başladım. Her postta üç öneride bulunarak ilham aldığım ve severek takip ettiğim ve çok şey öğrendiğim ya da ruhuma iyi gelen hesapları sizlerle de paylaşmak istedim. O zaman başlayalım:

1) Dr. Mark Hyman: Fonksiyonel tıbbın babalarından @drmarkhyman. Yediklerinizin ilacınız olduğuna inananlardan. İngilizce paylaşımlarını takip edemem derseniz Türkçeye çevrilmiş Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ile Zihin Detoksu adlı çok kapsamlı bir kitabı da var. Günümüzde korkunç bir güce sahip ilaç ve gıda sektörünü düşündüğümüzde sağlık açısından bizi doğru yönlendirmeye çalışan fonksiyonel tıp uzmanlarını dönemin yel değirmenlerine karşı savaşan Don Kişot'ları gibi gördüğüm doğrudur. O yüzden bu alanda sık sık önerilerde bulunacağım sizlere. Dr. Mark Hyman'ın çok güzel sağlıklı tarifler de paylaştığını hatırlatayım.  


2) The Magger: Seyahat, sanat, mekan önerileri, proje ve sergi haberleri, ilham verici sanatçı işleri ile ilgili bizleri bilgilendiren bu hesabı takibe almanızı öneririm. @themagger sayesinde adını belki de hiç duymayacağım sanatçılar ve işleriyle tanıştım. Örneğin aşağıdaki proje gibi. Müthiş değil mi? 


3) Root Atelier: Root bir bitki dükkanı ve aynı zamanda atölyeler, danışmanlık be peyzaj projelendirme hizmetleri sunan yeşil mi yeşil bir hesap. @rootatelier sürdürülebilir bitki tasarımını ön planda tutmayı amaçlayan ve doğadan ilham alan bir ekibin hesabı. Altı aya yakın İstanbul'dan uzak yaşadığım için burada istediğim bollukta yeşil bitkiye bakamıyorum ama bu, Root gibi hesaplara bakarak içimin açılmasına engel değil tabi ki. Bir göz atın derim. 


Bu post'luk bu kadar. Umarım hoşunuza gitmiştir ilk üçlü. Sizlerin de önerilerinizi beklerim her zaman.

Hiç yorum yok: