Sergi Haberi: SSM'de Dün Bugün İstanbul

Sabancı Holding’in katkılarıyla gerçekleşen Dün, Bugün İstanbul sergisi 3 Eylül - 28 Kasım 2021 tarihleri arasında SSM'de ziyaret edilebilecek. Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi ve sanatçı Murat Germen’in çağrısıyla, yolu Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı’ndan geçmiş 22 sanatçının birlikte gerçekleştirdiği bu sergi, sizi de İstanbul hakkında yeni sorular sormaya ve düşünmeye davet ediyor . 


Mekâna özel hazırlanan işler çevre, hayvan popülasyonu, kentsel dönüşüm, toplumsal yaşam, tarihi mekânlar, su kaynakları, ulaşım ve ütopya / distopya kavramlarının da aralarında bulunduğu temalar ışığında kent dinamiklerine dair yorumlar içeriyor. Sergi seçkisini yağlıboya resim, çizim, enstalasyon, fotoğraf, video, serigrafik baskının geniş bir mecra yelpazesi oluşturuyor.

Ücretsiz gezilebilecek bu güzel sergi, katılımcı sanatçılar ve eserleri ile ilgili daha detaylı bilgi için SSM'nin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  

Büyük olasılıkla Kaş dönüşü bu sergiyi ben de gezebileceğim. Şimdiden çağdaş sanatçıların İstanbul üzerine yaptıkları birbirinden güzel işlerini görmek için sabırsızlanıyorum.  

İyi gezmeler!Hiç yorum yok: