Elgiz Teras Sergileri 2021 - "Gelecek Zaman"

Eylül-Ekim ayları geldiğinde içimdeki sergi ve tiyatro aşkı kabarmaya başlıyor. Geçen hafta altı günlüğüne İstanbul'a gidip Kaş'a döndüm ve fark ettim ki İstanbul'u ve kültürel etkinliklere katılmayı çok özlemişim. Ya bu sene Kaş yaramadı bana ya da pandemi etkisiyle her şeyden bu kadar uzak kalmak ama dönüp de şehrin tadını çıkarmak istiyorum had safhada. İyi mi, kötü mü, kalıcı mı, geçici mi göreceğiz bakalım. 

Ben muhtemelen Ekim sonuna kadar buralardayım ama sizler gezmek isterseniz diye 23 Ekim'e kadar devam edecek olan Elgiz Müzesi Teras Sergileri'nden bahsetmek istedim. Maslak gökdelenleri arasındaki Elgiz Müzesi'nin 2012 senesinden itibaren gerçekleştirdiği teras sergilerinin 13.’sü “Gelecek Zaman” başlığında 23 Ekim’e kadar gezilebilir. 113 sanatçının 144 yapıtla başvurduğu bu açık hava heykel sergisinde yer almak üzere 48 heykel seçilmiş. 
"Sergide sanatçının yenilikçi ve dönüştürücü bakış açısının, özgür olma isteğinin, değiştirici gücünün yarına, geleceğe dair öngörüleri bir araya geliyor. Sanatçının, yaşamı dönüştürme, geçmişi ve şimdiyi eleştirel bir bakış açısıyla değerlendirme çabası, sanatı hep devinim içinde tuttu. Sanatın izleyiciyle kurduğu ilişkiyi de derinden etkileyen bu durum, sanatın hayal kurduran ve geleceği tasavvur etmeye yönelten ekseni, insana düşünme dünyasının kapılarını aralıyor. Gelecek zamana umutla bakabilmemiz için sanatçıların dönüştürücü bakış açısına, hayal gücüne yeniden ihtiyacımız var. “Gelecek Zaman” sergisi de Teras’tan geleceğe bakıyor."

Benim yerime de gezin olur mu? Ben Instagram paylaşımlarından takip ediyorum birbirinden ilginç modern heykelleri. Bu arada Elgiz'in Instagram hesabında da 30 Eylül'e kadar sergiden fotoğraflar paylaşıp Hillside'da tatil kazanabileceğiniz bir yarışma bulunuyor. 


Yarışmayı kazanıp Hillside'a giderseniz benim için de bir günbatımı kokteyli içmeyi unutmayın. ;)
İyi gezmeler. 


Hiç yorum yok: