Komet Dirimart'ta & Piyalepaşa Merkür Galeri

Bugünlerde Dirimart'ın Dolapdere'de bulunan galerisinde şahane bir sergi var. Komet 80. yaşını büyük çoğunluğu 2021 yılında yapılmış olan resimleriyle bu sergide kutluyor diyebiliriz. Sergi on iki adet büyük (intemporel) figüratif resimle altı adet (Alto-Modern) çalışmayı kapsıyor. Komet çalışmalarıyla ilgili açıklama yapmamayı bilinçli olarak tercih etmiş öğrendiğimize göre. Sevdiklerimden bazıları aşağıda diyeceğim de pek sevmediğim de yoktu hani aralarında. Aşağıdakilerden ilki Oluyorduk, diğeri ise Bari beni de az Seviniz Biraz. 


2011'den Uçurtmanın Rüyası ve 2010 yılından Burada Duruyordu Tam Karşımızda çalışmaları da favorilerimizden oldu. Birkaç tane de adı üstünde çalışma bırakayım size.
***


Hazır oralara kadar gitmişken Merkür Galeri'de Beral Madra küratörlüğündeki Bilgi İmgeleri sergisine de uğramanızı öneririm. 22 Aralık'a kadar devam edecek olan bu sergide de Selma Gürbüz, Mehmet Güleryüz, Hakan Gürsoytrak gibi sevdiğim sanatçıların eserlerini görmek çok güzeldi.


Yıl sonuna kadar Zilberman Gallery ve Pi Artworks'un de buraya taşınmasıyla Dolapdere-Piyalepaşa bölgesinin çağdaş sanat semti olması pek mümkün görünüyor. O yüzden canınız modern sanat turu çektiğinde Arter'le başlayıp bu galerilerle devam eden bir gün planlamayı düşünebilirsiniz. 

İyi haftalar!

Hiç yorum yok: