Eski Dostlarla Moda Teras Çıkartması

Bu Cumartesi güne böyle bir manzarayla başladık. Meteoroloji bu seneki diğer pek çok tahmini gibi bu sefer de yanıldı ve o gün Moda'ya yağmur yağdıramadı. (Bu arada bu Çarşamba günü de kar gelmezse tükkânı kapatıp uzun bir tatile çıkmalarını öneriyorum kendilerine..:) ) Ve bu da bizim çok işimize geldi tabi. Ilıman bir havada kahvaltımızı içeride yapmış olsak da sonrasında terasın da tadını çıkarabildik böylece...


Belki tahmin edenleriniz olmuştur burası Moda Teras'tan görünen Moda İskelesi manzarası. Ben ve İso'cum müzmin Anadolu Yakası yabancıları olarak ilk kez bu Cumartesi tanıştık bu mekanla. Kocaman bir yer Moda Teras. Teras alanı da çok geniş; o yüzden yazın akşamüstü bir iki kadeh bir şeyler içmek için de  süper olabileceğini düşünüyorum. Dünya mutfağından yemekler sunan ve kafe-restoran olarak hizmet veren mekanda hafta sonları geç saatlere kadar süren açık büfe brunch uygulaması da var. Düğün ve davet organizasyonları için de çok uygun bir yer olan Moda Teras'ın yeri ve ayrıntılı bilgi için web sayfasına buyurun.

Bence açık büfe kahvaltısı gayet iyiydi. Çeşit boldu. Yiyecekler lezzetliydi. O kadar kalabalık olmasına rağmen servis elemanları ilgililerdi. Ama çayları ve kahveleri için olumlu yorum yapamayacağım ne yazık ki. "Tatil köyü işiydi"dersem tiryakiler az çok ne demek istediğimi anlayacaklardır. :)

Ama zaten bizim yediğimiz içtiğimizle ve hatta yukarıdaki manzarayla bile pek bir ilgimiz olduğunu söyleyemeyeceğim. Biz daha çok eski dostların toplandığı kocaman masamızla meşguldük. Kocaman bir TAC'95 masası. Hem de yalnızca TACliler değil yakınları da bir arada. Eşler, kardeşler, bebişler.. Yani eski dostlara ilave olan yeni dostlar.. Aralarında en popüler olanı da elbette kocamdı: İmgeleme sayesinde herkes tarafından İso Bey olarak biliniyordu kendisi..:)

Bu arada Ocak bebeklerinin çok olduğu TAC'95 ekibinin çoklu doğum günü kutlamaları da Efe Bebek için hazırlanan araba şeklindeki muhteşem pasta ve şapkalar, konfetiler ve gözlükler eşliğinde yapıldı. Günün organizatörlerinden Deniz, o muhteşem pastayı da ayarlayanlar olarak daha önce de birkaç kez siparişler verip çok memnun kaldığı Misket Pasta'yı tercih ederek gönüllerimizin ardından midelerimizi de fethetti diyebilirim. Ben böyle şekilli şemalli, süslü püslü, gösterişli pastaların nedense lezzetli olabileceklerini hiç düşünmüyordum ki o gün çok yanıldığımı anlamış oldum. Organizasyonlarınız için pasta gerekirse Misket'i kesinlikle tavsiye ediyorum. İletişim için buraya buyurun.

Dostlar diye adlandırdığım kişilerin çoğunu mezun olduktan sonra yüz yüze hiç görmemiş olsam da onların hepsinin gerçek dostlar olduğunu düşündüğüm için böyle demeyi uygun gördüm. (Zaten neyse ki Internet sayesinde iletişimi ve Facebook sayesinde de görüntülü iletişimi sürdürerek birbirimizi hep takip edebildik. Bu arada kendim fotoğraf çekmeye üşendiğim için burada gördüğünüz fotoğrafları da Selcen ve Deniz'in sayfalarından yürüttüm! O yüzden pek net değiller, kusura bakmayın.) Kimiyle uzun uzun kimiyle ayaküstü sohbet etmiş, kimiyle geyik yapmış, kimiyle bir sonraki buluşma ortamını ayarlamış, kimiyle selamlaşma dışında iki kelime edecek ortam bulamamış olsam da hepsinin gözlerindeki o sıcacık ifadeleri yeniden görmek bile benim için yeterliydi. Birlikte çok güzel saatler geçirdiğimiz bu Cumartesi brunch'ı için başta organizasyonu yapan Deniz & Chido (:) ) olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ve hayatımızda böyle alternatifi olmayan, eşsiz buluşmaların sayısının artmasını diliyorum.

2 yorum:

Nesobaby dedi ki...

ohh ne güzel eski sınıf arkadaşlarıyla buluşuyor olmanız
Biz genelde facebook'ta bireysel görüşmeler dışında çıkamıyoruz :))
Misket pastayı bu cuma ben de denedim franbuazlıydı çikolatalı, arkadaşıma sevgilisi yaptırmış d.ünü için gerçekten çook lezizdi :)) olsa da yesek :)) yumyumyum

Imge dedi ki...

Nesobaby,

Biz de öyle çok sık görüşüyoruz denemez. Bu kadar kocaman bir grubun bir araya gelmesindense bireysel facebook buluşmaları daha çok oluyor tabi.. Ama böylesi de çok keyifli oluyormuş.. Darısı başınıza..:))