Que Tal

Hafta sonunun durum raporunu vereyim sizlere.Cumartesi gecesi İso'cumu yaban ellere yollar yollamaz sanki sevgili kocam beni eve kapatıyormuş gibi alelacele attım kendimi dışarıya. Hem uzun zamandır gitmek istediğim bir yeri deneyecek hem de çok uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla buluşacaktım. Tünel'in İspanyol'u Que Tal'de buluştuk Ebru'yla. Zaten mekanın ortaklarından biri de Ebru'nun ikiz kardeşi olduğu için uzun zamandır çağırıyordu beni bu ufacık ve şirin tapas bara.  Daha önce yaptığımız Madrid-Barselona gezisi sırasında tanıştığım İspanyolların tapas  adı verilen minicik tabaklarda sunulan atıştırmalık, mezemsi yemeklerine bayıldığımdan söz etmiştim. Tam benim tarzım. Bir sürü çeşitten azar azar tatma fırsatı. Döner dönmez İstanbul'da bir tapas bar olup olmadığına bakmış ve kayda değer bir şey bulamamıştım. İstanbul'daki mekan çeşitliliğinden dolayı bu konudaki hayal kırıklığım pek de uzun sürmedi ama yine de Que Tal'in açıldığını duyduğumda çok sevinmiştim.


İşte Ekim ayında açılan ve ismi "N'aber?" anlamına gelen bu şirin tapas barı bu Cumartesi gecesi keşfetmiş oldum. Ebru'yla bara oturduk ve saat sekiz buçukta başlayan sohbetimiz gece yarımda sona erdi. Bu arada ızgara hellim peynirli mercimek, pancar soslu humus ve köftelerini (Madrid'deki o domates soslu muhteşem köfteden farklıydı ama çok güzeldi) denedim. Ayrıca sangria'larının çok başarılı olduğunu da söylemem gerek. Bence mekanın tek ve önemli bir eksiği çeşit çeşit İspanyol şarabı beklerken yalnızca İdol şaraplarının sunulması olabilir. Onun dışında içki ve tapas çeşitliliği, sıcak ambiyansı, o eski tip çini yer döşemesi ve doğal taş duvarları ve müzikleriyle denemenizi önereceğim bir mekan olduğunu söyleyebilirim. Cuma ve Cumartesi günleri mutlaka rezervasyon yaptırın. İletişim bilgileri için web sayfalarına buyurun.

Salud!

4 yorum:

ruhdagı dedi ki...

Allah süper yapmışsın yine :)
Hep not alıyorum ama inşallah bir zaman artık :)

Imge dedi ki...

Ruhdağı,

Ha gayret, az kaldı! :)

NzN dedi ki...

geçen aydan beri benim de listemde ilk gidilecek yer burası!
serde ispanyol'luk olunca tabii :))
şu koşturmaca arasında bir nefes alabilirsem ilk iş oradayım .....

Imge dedi ki...

NzN,

Koşturmacanı tahmin edebiliyorum ve kolaylıklar diliyorum. Çok keyiflidir ama, tadını çıkara çıkara yaşa bu günleri bence..:) Arada da sevgiliyle bir sangria molası verirsiniz artık yolunuz düşerse oralara.. Sevgiler..