Kaş Günlükleri #5 : Echo Bar'da Canlı Canlı

Geçtiğimiz haftalarda Kaş'ta iki muhteşem canlı müzik gecesine katıldık. Echo Bar her sene olduğu gibi aşağıdaki iki şahane ismi ağırladı yine. Biz Bülent Ortaçgil'i de Birsen Tezer'i de çok severek dinlememize rağmen ikisini de ilk kez canlı izledik. Ve harika iki gece geçirdik. 


Bülent Ortaçgil'e Erkan Oğur'un da eşlik ettiğini ve en az Bülent Ortaçgil kadar ilgi gördüğünü belirtmem gerek. Hatta konser çıkışı biz de kendisini yakalayıp İsmail Hakkı Demircioğlu ile birlikte ayrıca gelmeyi düşünüp düşünmediklerini sorduk.  Ve Eylül ayı içinde muhtemelen böyle bir organizasyon olacağını öğrendik. İsocum'a tarihini öğrenir öğrenmez haber verecekmişim, o da uçak biletini ve iznini kapıp gelecekmiş yanıma. ;) O zamana kadar Bülent Ortaçgil'e kulak verelim mi?


Bülent Ortaçgil'in tarzını, şarkılarını düşününce sahnesi hakkında zaten büyük beklentilerle gitmiyorsunuz. Çok keyifli bir dinleti oluyor, o da ruhunuza fazlasıyla yetiyor. Ancak Birsen Tezer için de aynı şeyi düşünerek büyük bir hata yapmışız. Kadın tam bir sahne canavarı çıktı, iyi mi! Tek kelimeyle muhteşemdi. Sesine, şarkılarına hayranız zaten ama sahnedeki tavırlarıyla da hayran bıraktı kendisine. Benim "rakı sofrası kadını" olarak tanımladığım ve bayıldığım bir tarz. Kendisine eşlik eden orkestranın ağır topu da Gürol Ağırbaş'tı. Minik bir eleştiri notu: gitarist ile davulcunun atışması bir seferlik güzel olabilir ama "Aşk Bu Değil" şarkısında asla olmamalıydı yahu! ;) İki güzel insan, nefis müziklerle dolu iki harika gece. Ruhumuza iyi gelen bu geceler için hem bu büyük sanatçılara hem de Echo Bar'a teşekkürler buradan. Bu hafta sonu olan Jehan Barbur'u da kaçırmayaydım iyiydi. :/


Bu arada bu konserler gece 23.30 - 00.00 arası başlayıp genelde 02.30 civarı bitiyor. Yani demem o ki çıkış saati tam sakatat saatine denk geliyor. ;) O zaman tam ihtiyaca göre nefis bir adres var karşınızda: Kuruköprü Paça Salonu. Bizim için mumbara niyet şırdana kısmet oldu ama gönül rahatlığıyla her şeyini deneyebileceğiniz, tertemiz ve çok lezzetli bir durak burası. Mavi'den içeri girince Queen ve Fırt Bar'ın da tam karşısındaki o minik avluda yer alıyor. 


Echo Bar ve Fırt Bar'ın canlı müzik programlarını linklerde yer alan Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz. 

E o zaman müziksiz kalmayın! 
İyi haftalar. 

Hiç yorum yok: