Muğlak

Akaretler'de bulunan Vision Art Platform'da 24 Aralık'a kadar devam eden Muğlak sergisini gezmek için son günler. Ultra modern işlerin yer aldığı bu sergi daha sınırlı bir ilgi alanına hitap ediyor bana göre. Biz de Canan'ın Hayal-i Alem sergisini gezdiğimiz gün görmüştük, @akaretlerde hesabında hala devam ettiğini görünce hem hatırlatayım hem de hoşuma giden birkaç işi paylaşayım dedim.

Üst sırada yer alan fotoğraflar Nil Yalter'in İş'te Kadınlar, Ev'de Kadınlar adlı çalışması. Altta sağda Maviyi Aramak isimli yerleştirmesiyle Ali Kanal yer alıyor. Balıkçı ağları, led floresan ve branda kullanılmış. Solda masada duran Şeylerim'in içinde neler yok ki: konser biletleri, fişler, çakmak, sigara, otobüs ve tren biletleri, peçeteler, vs vs. Çisil Deniz Delibalta'nın bu yerleştirmesinin benzerini ben de yapabilirdim bir zamanlar, neredeyse çuvallarca seyahat hatırası biriktirmişliğim vardır zira. ;) "I don't want nothing" ise adı üstünde Double Negative adlı Dilek Winchester çalışması. 

Benim en favorim ise aşağıdaki yerleştirme oldu: Ayşegül Altunok'un Rüzgara Çarpan Papatya'sı. Çok güzel bir ifade değil mi? Ama açıkçası çağdaş sanatın bu denli çağdaşının karşısında kendimi çağın gerisinde hissetmemem için bir miktar açıklamaya ihtiyaç duyduğumu itiraf etmeliyim. ;) Aynı şeyi Arter'de de hissediyorum mesela. Yine de gidip görmek, hatta sevdiğimi fark ettiğim çalışmalarla karşılaşmak gayet hoşuma gidiyor. 

Sizin de yolunuz Akaretler'e düşerse, aklınızda olsun derim. Vision Art Platform No:35'te. 
İyi gezmeler.

Hiç yorum yok: