Baselected 2022 Sergisi Beyoğlu Grand Pera'da

BASELECTED sergisi, daha önce BASE’in ilk 5 edisyonuna katılmış sanatçıların güncel üretimlerinden oluşan bir seçkiyi Grand Pera’da Cercle d’Orient salonunda sanatseverlerle buluşturuyor. Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, Derya Yücel’in küratörlüğünde gerçekleşecek sergide 70 sanatçıya ait 100’ü aşkın eser bir araya geliyor. 28 Mayıs'ta açılan sergi 12 Haziran'a kadar gezilebilecek. Sergideki tüm eserler birbirinden ilginç ama binanın kendisi de sergiyle yarışabilecek kadar ilgi çekici.


Sağ: Şeyma İnci, Sol: Şevval Konyalı

Serginin küratörü Derya Yücel sözlerini şöyle ifade ediyor : 


BASELECTED, günümüz sanatı bağlamında ele alınan kavram ve olguları, sanatsal yaratıcılığa dönüşen araçların değişkenliğini, genç bir sanatçı kuşağının pratiğini açık ve canlı tutuşunu da gösterdiği bir platform olarak yeniden hayata geçiyor. BASELECTED, genç sanatçılara yeni alanlar açarak, sanatçılar ve yapıtları arasındaki ilişkileri gözlemleme fırsatı sunuyor. Sanatçıların son dönem üretimlerine farkındalık yaratabilecek bir karşılaşma ve diyalog zemininde yeniden hayata geçen bu seçki, sanat üretiminde sürekliliğin, motivasyonun, direncin, kararlılığın ve üretim istencinin de bir göstergesi olarak ortaya çıkıyor. Resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi geniş bir yelpazede, disiplinler arası yaratıcılık kanallarında ilerleyen genç sanatçılar geleceğe dair bir sözü de BASELECTED aracılığıyla görünür kılıyor.’ 

Sağ: Anıl Önen'den Batıl Serisi, Sol üst: Duygu Aydoğan, Sol alt: Kübra Kılıç 


Sergi boyunca ücretsiz sanat atölyeleri de sergiye eşlik edecek.  ‘Dilara Göl ile Mono Baskı Atölyesi’, ‘Delal Eken ile Rapido Çizim Atölyesi’, ‘Çiğdem Akgün ile Kolaj Portre Atölyesi’, ‘Seda Boy ile Seramik Figür Heykel Atölyesi’, ‘Meta iş birliğiyle  Metaverse Atölyeleri’ gibi  halka açık sanat atölyelerine katılmak isteyenler ‘base.ist’ web adresinden ön kayıt yaptırabilecek.

Sağ: Tıfak Arslan, Sol üst: Emre Evcimen, Sol alt: Sadık Ramazan Yılmaz

Sergi eş zamanlı olarak www.base.ist adresinden de izlenebilecek. Sergideki tüm eserleri daha detaylı incelemek isteyenler bu linke lütfen.  

Yaza girerken de şehirde güzel şeyler oluyor, bu da onlardan biri, kaçırmayın derim.
İyi gezmeler ve iyi haftalar!

Hiç yorum yok: